- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Biblioteka powiatowa w Alzacji (Francja) poszukuje partnerów do projektu w zakresie mobilności krótkoterminowej w ramach programu ERASMUS+.
NAZWA PROGRAMU: ERASMUS+
NABÓR: Mobilność Edukacyjna
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: luty 2025 r.
CEL PROJEKTU:
Głównym zamierzeniem projektu jest zorganizowanie wymiany pracowników w okresie od września 2025 r. Warunki wizyty zostaną określone indywidualnie z każdym partnerem (liczba uczestników, czas trwania, itp.). Celem wizyty będzie wymiana doświadczeń i wiedzy wśród pracowników bibliotek w kwestiach związanych z:
- wolontariatem: w jaki sposób skutecznie przyciągnąć nowych wolontariuszy oraz zapewnić im odpowiednie szkolenia;
- dostępności i inkluzywności: w jaki sposób biblioteka może stać się bardziej przystępnym miejscem dla różnych grup społecznych, w tym mieszkańców obszarów wiejskich;
- partycypacji i współdziałania: jak zachęcić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki i jak zorganizować współpracę wolontariuszy z pracownikami biblioteki oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w rozwój kultury na poziomie lokalnym?
INFORMACJE O POSZUKIWANYM PARTNERZE: biblioteki
TERMIN ZGŁOSZENIA CHĘCI UDZIAŁU W PROJEKCIE: do 2 grudnia 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Region Göteborg (Szwecja) zainteresowany jest udziałem w projekcie w obszarze energii.
NAZWA PROGRAMU: Horyzont Europa
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU PROJEKTOWEGO: 11 lutego 2025 r.
INFORMACJE O PARTNERZE:
Region koordynuje 13 gmin, tworzących obszar metropolitarny. Zamierzeniem Göteborga jest promowanie współpracy między gminami i wymiana pomysłów i doświadczeń.
INFORMACJE O PROJEKCIE:
Region Göteborg obecnie realizuje projekt w zakresie integracji dostaw energii na poziomie regionalnym i gminnym. W trakcie wdrażania działań projektowych, region dostrzegł duży potencjał produkowania energii odnawialnej na obszarach podmiejskich, które często są terenami graniczącymi z innymi gminami i regionami. W ramach nowego projektu Göteborg chce wdrożyć mechanizmy zarządzania, które umożliwią rozwój produkcji energii na obszarach podmiejskich. Jedną z propozycji działań do zrealizowania w ramach projektu jest stworzenie laboratoriów innowacji (ang. living lab), w ramach których zostaną opracowane, przetestowane i wdrożone rozwiązania w zakresie energii i zarządzania.
TERMIN ZGŁOSZENIA CHĘCI UDZIAŁU W PROJEKCIE: 30 listopada 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Projekt LIFE CITY ADAP3 poszukuje gmin zainteresowanych działaniami na rzecz adaptacji do zmiany klimatu. Projekt jest realizowany we współpracy z sektorem prywatnym.
NAZWA PROGRAMU: LIFE
NAZWA PROJEKTU: LIFE City ADAP3
CEL PROJEKTU
Głównym zamierzeniem projektu jest zaangażowanie sektora prywatnego w finansowanie działań na rzecz adaptacji do zmiany klimatu w ramach planów współpracy publiczno-prywatnej. Projekt dąży również do włączenia celów klimatycznych do planów społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w przedsiębiorstwach.
PARNERZY
Projekt jest koordynowany przez Federację Gmin Regionu Murcja. Biorą w nim także udział Uniwersytet w Murcji, Eurovértice Consultores i cztery gminy z obszaru Hiszpanii (Molina de Segura, Lorquí, Alcantarilla) i Włoch (Reggio Emilia).
DZIAŁANIA PROJEKTU
- przeprowadzenie 4 pilotażowych działań adaptacyjnych w 4 uczestniczących gminach (z obszaru Hiszpanii i Włoch) wraz z zawarciem umów o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP), angażowanie przedsiębiorstw i opracowaniem dodatkowych działań na rzecz klimatu w planach dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w danych przedsiębiorstwach,
- wdrożenie 12 działań przystosowawczych w gminach powielających,
- tworzenie modeli umów o partnerstwie między sektorem publicznym i prywatnym (PPP),
- promowanie zielonej infrastruktury i rozwiązań opartych na środowisku,
- zwiększenie świadomości obywateli w zakresie adaptacji do zmiany klimatu.
MOŻLIWOŚCI DLA PARTNERÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH
Partnerzy przystępujący do projektu mogą korzystać z:
- opracowanych mechanizmów współpracy publiczno-prywatnej w celu finansowania działań adaptacyjnych przy udziale lokalnego sektora biznesu (za pośrednictwem których pozyskano 200 000 EUR finansowania od lokalnych przedsiębiorstw w czterech gminach uczestniczących w działaniu pilotażowym),
- wsparcia technicznego ze strony członków konsorcjum projektu (gmin realizujących działania pilotażowe oraz ekspertów w dziedzinie rozwoju obszarów miejskich, zmiany klimatu i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw).
POSZUKIWANI PARNERZY
Gminy, które są zainteresowane powielaniem działań pilotażowych w zakresie przystosowania do zmiany klimatu.
KONTAKT
Prosimy o bezpośredni kontakt z brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Gmina Onda podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz w zakresie dziedzictwa kulturowego. Gmina obecnie poszukuje możliwości współpracy w ramach projektów europejskich, np. Kreatywna Europa, Erasmus+.
Gmina Onda ma bogate doświadczenie w organizowaniu różnych programów szkoleniowych koncentrujących się na zrównoważonym rozwoju i recyklingu. Inicjatywy te nie tylko zwiększyły świadomość ekologiczną mieszkańców, ale także znacząco przyczyniły się do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w gminie.
W obszarze dziedzictwa kulturowego, Onda przeznaczyła znaczne środki na renowację zabytkowego zamku na terenie gminy. Działania te potwierdzają zaangażowanie gminy w ochronę dziedzictwa kulturowego, a także promowaniu turystyki i wzrostu gospodarczego w regionie.
Zainteresowanych partnerów prosimy o kontakt mailowy: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Szkoła średnia w regionie Oksytania poszukuje partnera w celu zorganizowania wymiany międzyszkolnej.
NAZWA PROGRAMU: ERASMUS+
NABÓR: Mobilność grupowa uczniów szkół (16-18 lat)
NAZWA PROJEKTU: „Fit to Flourish” - zdrowie i zadowolenie nastolatków ponad granicami w ramach programu Erasmus+
KOORDYNATOR PROJEKTU: Szkoła średnia Saint-Joseph w Marvejols w regionie Oksytania (Francja), nauczająca młodzież w wieku od 15 do 18 lat.
INFORMACJE O PROJEKCIE
Najważniejszym celem projektu jest zachęcenie uczniów do refleksji nad własnym zdrowiem oraz przekazanie odpowiedniej wiedzy i narzędzi służących jego poprawie.
PROPOZYCJE DZIAŁAŃ W PROJEKCIE:
- opracowanie słownika na temat zdrowia nastolatków z ilustracjami i krótkimi tekstami w języku francuskim, angielskim i polskim
- stworzenie aplikacji, która umożliwi uczniom śledzenie ich stanu fizycznego i psychicznego, która pomoże w szybkim znalezieniu narzędzi/ćwiczeń poprawiających ich samopoczucie
- zorganizowanie wydarzeń na temat sportu i integracji.
INFORMACJE O POSZUKIWANYM PARTNERZE: szkoły z państw europejskich
TERMIN ZGŁOSZENIA CHĘCI UDZIAŁU W PROJEKCIE: do 15 maja 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Włoski region Toskanii poszukuje samorządy do projektu w trzecim naborze programu Interreg Europa w zakresie mieszkalnictwa socjalnego.
PROGRAM: Interreg Europe
TYTUŁ: Wymiana doświadczeń w zakresie przystępnych cenowo mieszkań
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: 7 czerwca 2024 r.
INFORMACJE O PROJEKCIE: Projekt ma na celu zapewnienie władzom niezbędnych narzędzi i wiedzy do opracowania zrównoważonej polityki mieszkaniowej. Projekt obejmie również wymianę wiedzy w następujących obszarach: zrównoważone i ekologiczne praktyki budowlane, innowacyjne modele finansowania mieszkalnictwa socjalnego, włączenie obywateli w trudnej sytuacji, rewitalizacja miast i mieszkalnictwo socjalne.
INFORMACJA O PARTNERACH: W projekcie zaangażowane będą samorządy, które są liderami w dziedzinie mieszkalnictwa socjalnego i chcą dzielić się dobrymi praktykami oraz mniej rozwinięte samorządy, które chcą wprowadzić odpowiednie strategie mieszkalnictwa socjalnego.
DZIAŁANIA W PROJEKCIE: Projekt podzielony jest na dwie fazy. Pierwsza z nich trwa 36 miesięcy i koncentruje się na zdobywaniu wiedzy w zakresie głównych obszarów proponowanych przez projekt i przygotowaniu planów działania w zakresie mieszkalnictwa. W drugiej fazie projektu jest przewidziane wdrażanie planów działania w ciągu kolejnych 12 miesięcy.
BUDŻET: 2 mln euro
POSZUKIWANY PARTNER: samorządy
TERMIN ZGŁOSZEŃ: 11 kwietnia 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Szkoła w regionie Oksytanii poszukuje partnera w celu zorganizowania grupowej wymiany dla 43 uczniów, podczas której będą odbywać się m.in. wycieczki po miejscach historycznych oraz różnego rodzaju warsztaty.
NAZWA PROGRAMU: ERASMUS+
NABÓR: Mobilność grupowa uczniów szkół (10-11 lat)
NAZWA PROJEKTU: Od przeszłości do teraźniejszości: podróż przez skarby dziedzictwa kulturowo-historycznego
TERMIN PRZESŁANIA WNIOSKU DO KOMISJI: 15 maja 2024 r.
KOORDYNATOR PROJEKTU: Szkoła Sainte Famille w Marvejols w regionie Oksytanii (południe Francji) nauczająca dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Placówka prowadzi naukę języka angielskiego od 2 roku życia.
INFORMACJE O PROJEKCIE:
W ramach wymiany uczniowie będą mieć okazję do poznania miejsc historycznych i kulturowych w okolicach Lozère w regionie Oksytanii.
DZIAŁANIA ZAPLANOWANE W RAMACH WYMIANY:
- wycieczki z przewodnikiem po miejscach historycznych,
- warsztaty kulinarne,
- wędrówki przyrodnicze,
- warsztaty lokalnego rzemiosła,
- warsztaty taneczne lub muzyczne.
INFORMACJE O POSZUKIWANYM PARTNERZE: europejskie szkoły zainteresowane tematyką dziedzictwa kulturowo-historycznego
TERMIN ZGŁOSZEŃ: prosimy o jak najszybszy kontakt
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Szkoła podstawowa w regionie Oksytanii we Francji poszukuje partnera w celu zorganizowania wymiany dla nauczycieli.
NAZWA PROGRAMU: ERASMUS+
NABÓR: Mobilność dorosłych
NAZWA PROJEKTU: Dobre samopoczucie i uważność w klasie: tworzenie pozytywnego otoczenia do nauki
TERMIN PRZESŁANIA WNIOSKU DO KOMISJI: 15 maja 2024 r.
KOORDYNATOR PROJEKTU: Szkoła Podstawowa Sacré Coeur w La Canourgue w regionie Oksytanii (Francja) nauczająca dzieci w wieku od 2 do 11 lat
INFORMACJE O PROJEKCIE
Projekt ma na celu wymianę doświadczeń między szkołami z różnych krajów europejskich, a także wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli i doskonalenie praktyk pedagogicznych.
DZIAŁANIA ZAPLANOWANE W RAMACH WYMIANY:
W ramach projektu partnerzy będą dzielić się praktykami, które mają pozytywny wpływ na dobre samopoczucie w klasie oraz promują bardziej przyjazne i bezpieczne otoczenie do uczenia się.
INFORMACJE O POSZUKIWANYM PARTNERZE
Koordynator chce nawiązać współpracę ze szkołami, w których nauczyciele mają kompleksowe podejście do edukacji i uważają, że emocjonalne, społeczne i etyczne potrzeby uczniów są niezbędne dla ich rozwoju.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Szkoła podstawowa w regionie Oksytanii poszukuje partnera w celu zorganizowania grupowej wymiany uczniów.
NAZWA PROGRAMU: ERASMUS+
NABÓR: Mobilność grupowa uczniów szkół (10-11 lat)
NAZWA PROJEKTU: Wesoła szkoła dla lepszej nauki
TERMIN ZGŁOSZENIA WNIOSKU: 15 maja 2024 r.
KOORDYNATOR PROJEKTU: Szkoła Podstawowa Sacré Coeur w La Canourgue w regionie Oksytanii (Francja) nauczająca dzieci w wieku od 2 do 11 lat
INFORMACJE O PROJEKCIE
Głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności miękkich uczniów w zakresie komunikacji, współpracy, pokonywania przeszkód, krytycznego myślenia oraz budowania potencjału uczniów.
DZIAŁANIA ZAPLANOWANE W RAMACH WYMIANY:
- używanie języków obcych i technologii informacyjno-komunikacyjnych do porozumiewania się,
- rozwijanie umiejętności miękkich poprzez sztukę, teatr oraz debaty,
- gry i ćwiczenia związane z rozwijaniem umiejętności, tj. odgrywanie ról, pantomimy, zajęcia sportowe.
INFORMACJE O POSZUKIWANYM PARTNERZE: szkoły na terenie Europy zainteresowane wymianą praktyk w zakresie nauczania i doświadczeń w zakresie umiejętności miękkich.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Region Moianès poszukuje partnera do projektu w zakresie mobilności na obszarach wiejskich w programie ESPON 2023.
PROGRAM: ESPON 2023
NABÓR: Analiza docelowa ESPON 2030
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: 29 marca 2024 r.
O PROJEKCIE: głównym zamierzeniem projektu jest przeprowadzenie analizy w zakresie zrównoważonej mobilności na obszarach wiejskich, a także wskazanie rozwiązań służących poprawie mobilności, które będą mogły być wykorzystane w innych regionach.
Analiza obejmie dwa obszary tematyczne: potrzeby w zakresie cyfryzacji transportu publicznego na obszarach wiejskich (tj. inteligentne połączenia), a także określenie mechanizmów planowania i zarządzania polityką mobilności wdrażaną przez administrację publiczną, aby w większym stopniu uwzględnić potrzeby obszarów wiejskich.
OKRES TRWANIA: 1 rok
BUDŻET: około 250,000 EUR przeznaczone na finansowanie badań naukowych
INFORMACJE O KOORDYNATORZE: Region Moianès obejmuje 10 gmin w centralnej Katalonii (Hiszpania). Lasy i obszary chronione stanowią ponad 80 proc. całego obszaru regionu. Moianès jest w niewielkim stopniu zurbanizowany i nie posiada infrastruktury kolejowej. Mieszkańcy są całkowicie zależni od transportu publicznego (autobusów) oraz przede wszystkim pojazdów prywatnych.
POSZUKIWANY PARTNER: Powiaty na obszarach wiejskich w pobliżu obszarów metropolitalnych, obejmujące gminy, które mierzą się z wyzwaniami związanymi ze zrównoważoną mobilnością.
TERMIN ZGŁOSZEŃ: 12 marca 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Hiszpańskie centrum technologiczne w regionie Murcji poszukuje partnerów do projektu dotyczącego zwiększenia obiegu zamkniętego w łańcuchu dostaw tworzyw sztucznych (HORIZON-CL6-2024-CircBio-02-2-two-stage).
PROGRAM: Horyzont Europa
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: HORIZON-CL6-2024-CircBio-02-2-two-stage
NABÓR: Zwiększenie obiegu zamkniętego w łańcuchu dostaw tworzyw sztucznych
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: Pierwszy etap naboru trwa do 22 lutego 2024 r., natomiast drugi będzie trwać do 17 września 2024 r.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Gmina Narni we Włoszech poszukuje partnerów do projektu w zakresie promowania równości płci i równych szans w sporcie w ramach programie Erasmus+.
PROGRAM: Erasmus+
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: ERASMUS-SPORT-2024-SCP
NABÓR: Wspólny model lokalnego planu działania na rzecz równości płci w sektorze sportu
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: do 5 marca 2024 r.
CELE PROJEKTU:
- edukacja i uwrażliwianie lokalnych społeczności i organizacji na kwestie związane z równymi szansami w sporcie na wszystkich poziomach,
- motywowanie i zachęcanie kobiet do aktywności fizycznej i uprawiania sportu w ramach organizacji/stowarzyszeń sportowych,
- wspieranie, wzmacnianie i promowanie roli kobiet oraz najwyższych kierowniczych ról w sektorze sportowym,
- tworzenie i rozwijanie nowych modeli społecznościowych w celu zwiększenia ekonomicznej i społecznej wartości kobiet oraz promowania równych szans w świecie sportu.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Uniwersytet Aix-Marseille poszukuje partnera do projektu w zakresie chorób zakaźnych i mikrobiologii (HORIZON-HLTH-2024-DISEASE-08-20) w programie Horyzont Europa.
PROGRAM: Horyzont Europa
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: HORIZON-HLTH-2024-DISEASE-08-20
NABÓR: Gotowość i reakcja na pandemię: oddziaływania między gospodarzem a patogenem chorób zakaźnych zagrażających wybuchem epidemii
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: 11 kwietnia 2024 r.
CELE PROJEKTU:
projekt ma na celu opracowanie biomolekuł zwalczających arbowirusy, w ramach wdrażania zintegrowanego podejścia badawczego obejmującego wirusologię, wirusologię molekularną, inżynierię białek, badania strukturalne (Xtallography i EM), badania przesiewowe in vitro i weryfikację in vivo.
W projekt będą zaangażowani partnerzy z Francji, Słowenii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.
POSZUKIWANI PARTNERZY:
uniwersytety i instytuty badawcze
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Firma rozlewająca napoje w Afryce Północnej i Zachodniej poszukuje konsorcjum do projektu w zakresie zwiększenia obiegu zamkniętego w łańcuchach dostaw tworzyw sztucznych.
PROGRAM: Horyzont Europa
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: HORIZON-CL6-2024-CircBio-02-2-two-stage
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: 22 lutego 2024 r.
CEL PROJEKTU:
Celem projektu jest:
- przyczynienie się do ekologicznej przyszłości i rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym,
- wykorzystanie 50 proc. materiałów pochodzących z recyklingu do 2030 roku,
- promowania bardziej zrównoważonych praktyk dotyczących opakowań,
- tworzenie zielonych miejsc pracy.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Duńska firma z branży filmowej poszukuje partnerów do współpracy w zakresie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości (VR). Technologia ma mieć zastosowanie w nauczaniu na temat kwestii związanych z różnorodnością biologiczną.
PROGRAM: Erasmus+
NABÓR: Partnerstwa w dziedzinie edukacji szkolnej
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: KA220-SCH
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: 5 marca 2024 r.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Konsorcjum składające się z 7 partnerów z Łotwy, Litwy i Francji, poszukuje partnerów do projektu w zakresie Nowego Europejskiego Bauhausu. Projekt koordynowany jest przez Uniwersytet Łotewski.
PROGRAM: Horyzont Europa
NABÓR: Nowy Europejski Bauhaus - Innowacyjne rozwiązania dla ekologicznego i zrównoważonego stylu życia z wykorzystaniem sztuki i kultury, architektury i designu
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: HORIZON-CL2-2024-HERITAGE-01-01
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: do 7 lutego 2024 r.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Centrum Innowacyjnych Technologii Medycznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Odense w regionie Południowej Danii poszukuje konsorcjum projektowego w zakresie zapewnienia sprawiedliwego dostępu do cyfrowej opieki zdrowotnej.
PROGRAMY: Interreg Europa, Interreg Region Morza Bałtyckiego lub inne programy UE
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: do 21 czerwca 2024 r.
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Organizacja pozarządowa Skåne poszukuje partnerów do wspólnego promowania działań w zakresie zapobiegania i redukcji odpadów żywnościowych. Celem jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko oraz osiągnięcie celów klimatycznych na 2030 r.
PROGRAM: Horyzont Europa
NABÓR: Sprawiedliwe, zdrowe i przyjazne dla środowiska systemy żywnościowe od produkcji do konsumpcji
NUMER REFERENCYJNY ZAPROSZENIA: HORIZON-CL6-2024-FARM2FORK-01
TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKU: 22 lutego 2024r.
CELE PROJEKTU:
- pozyskanie wiarygodnych danych o wpływie odpadów żywnościowych na środowisko, zwłaszcza emisji gazów cieplarnianych,
- lepsze zrozumienie działań przeciwdziałających marnotrawieniu żywności w celu przyspieszenia osiągnięcia celów klimatycznych UE i ograniczenia wpływu na środowisko, w tym na różnorodność biologiczną w łańcuchu dostaw żywności,
- włączenie działań dotyczących zapobiegania marnotrawieniu żywności do narzędzi redukcji emisji, krajowych planów energetycznych i klimatycznych oraz innych istotnych inicjatyw UE,
- przyczynianie się do realizacji celów strategii „Od pola do stołu" i priorytetów „Food 2030”, obejmujących zrównoważone odżywianie, działania na rzecz klimatu, różnorodność biologiczną, obieg zamknięty, efektywne zarządzanie zasobami, innowacje i wzmocnienie roli społeczności
TERMIN WYRAŻENIA ZAINTERESOWANIA: do 22 stycznia 2024 r.
KONTAKT: brussels.office@wielkopolska.eu
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Uniwersytet z Północnej Danii poszukuje partnerów zajmujących się dziedziną radiografii do projektu w programie Erasmus +. Głównym celem projektu jest opracowanie zestawu „mikropoświadczeń” w zakresie sztucznej inteligencji dla studentów radiografii, wykładowców i absolwentów.
PROGRAM: Erasmus +
NABÓR: Współpraca partnerska w szkolnictwie wyższym (KA220-HED)
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Agencja ds. środowiska NatureScot działa na rzecz poprawy środowiska naturalnego w Szkocji. Obecnie poszukuje partnerów do projektu w zakresie obcych gatunków inwazyjnych.
PROGRAM: Horyzont Europa
NABÓR: HORIZON-CL6-2024-BIODIV-01-01
CEL PROJEKTU: zbadanie bezpośrednich czynników powodujących spadek różnorodności biologicznej, w tym również wpływu obcych gatunków inwazyjnych.
POSZUKIWANY PARTNER: NatureScot jest zainteresowany dołączeniem do istniejącego konsorcjum lub znalezieniem partnerów do jego utworzenia.
TERMIN ZGŁOSZEŃ: 5 stycznia 2024 r.
KONTAKT: lorna.murphy@scotent.co.uk oraz Alex.Mackay@nature.scot (w kopii prosimy dodać brussels.office@wielkopolska.eu)