Aktualności
Wydarzenia związane z technologiami cyfrowymi w pierwszym półroczu 2025 roku
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
Pierwsze półrocze 2025 roku obfituje w wydarzenia związane z tematyką technologii cyfrowych. Część z wydarzeń organizowana jest w związku z prezydencją Polski w Radzie UE. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wydarzeniami. To doskonała szansa do nawiązania cennych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz poznania najnowszych trendów w branży ICT.
18-19 lutego 2025, Bruksela, ECS Brokerage Event 2025 – wydarzenie ECS Brokerage łączy działania brokerskie stowarzyszeń branżowych AENEAS, EPoSS i INSIDE w jedno wydarzenie networkingowe poświęcone propozycjom projektów na nowe konkursy na rok 2025 w ramach partnerstwa Chips JU. 10 marca 2025, Warszawa, Poland ICT Week – spotkanie dla przedstawicieli branży ICT, związanych z przełomowymi technologiami: sztuczna inteligencja, Big Data, zastosowania 5G, Cloud Computing, przestrzenie danych. 11-12 marca 2025, Warszawa, Data Spaces Symposium – konferencja organizowana przez European Association for Data and Cloud AISBL, Big Data Value Association (BDVA), FIWARE Foundation i International Data Spaces Association. 18-20 marca 2025, Kraków, EuroHPC Summit Week 2025 – wydarzenie, celem którego jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć i możliwości w europejskim sektorze superkomputerowym, ale także dyskusja i refleksja nad obecnymi i przyszłymi wyzwaniami w zakresie HPC, obliczeń kwantowych i sztucznej inteligencji. 20-21 marca 2025, Kraków, Sztuczna inteligencja w nauce – konferencja poświęcona tematowi zastosowań sztucznej inteligencji w nauce. 25-27 marca 2025, Stuttgart, Niemcy, European Robotics Forum – konferencja skupiająca się na temacie wzmocnienia synergii między robotyką a sztuczną inteligencją. 31 marca–1 kwietnia 2025, Bruksela, Global Multistakeholder High Level Conference on Governance of Web 4.0 and Virtual Worlds – konferencja dotycząca rozwoju Web 4.0 oraz zagadnienia wirtualnych światów. 13-14 kwietnia 2025, Kielce, Sztuczna inteligencja w metrologii – wyzwania współczesnej metrologii w dobie sztucznej inteligencji. 28-29 kwietnia 2025, Łódź, Konferencja przyszłość to dane– konferencja skupiająca się wokół danych i przestrzeni cyfrowych. 7-10 maja 2025, Gdańsk-Sopot, 16. Sympozjum Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej 8 maja 2025, Gdańsk, Quantum Horizons Conference: Science – Policy – Society – konferencja dotycząca najnowszych odkryć w tematyce technologii kwantowych. 15-16 maja 2025, Bruksela, Photonics Partnership Annual Meeting – spotkanie partnerstwa europejskiego Photonics21. 3-6 czerwca 2025, Poznań, EuCNC & 6G Summit – konferencja łącząca środowiska telekomunikacyjne: European Conference on Networks and Communications, wspierane przez Komisję Europejską oraz 6G Summit, wywodzący się z programu 6G Flagship z Finlandii. 3-6 czerwca 2025, Poznań, Europejskie Targi Nauki 17-18 czerwca 2025, Gdańsk, Digital Summit – konferencja poświęcona technologiom cyfrowym.
Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE
ZAPROSZENIE: „Polska prezydencja w Radzie UE 2025 – priorytety i wyzwania”, 23 stycznia 2025, godz. 12.30
- Szczegóły
- Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli
ZAPROSZENIE
Szanowni Państwo,
regiony partnerskie Wielkopolska i Hesja
zapraszają na wydarzenie
Polska prezydencja w Radzie UE 2025 – priorytety i wyzwania
23 stycznia 2025 r.
Lekki lunch od 12.30, początek wydarzenia o 13.00,
w Domu Regionów
Rue Montoyer 21, 1000 Bruksela.
Rejestracja za pośrednictwem tego linku.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o okazanie potwierdzenia rejestracji przy wejściu.
Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski, angielski i niemiecki.
Powitanie
Joanna Kubiak
p.o Dyrektor, Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego
Prezentacja piorytetów prezydencji
Filip Ślęzak (tbc)
Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE
Debata
Anna Słojewska
Korespondentka ds. UE, Rzeczpospolita
Katrin Pribyl
Korespondent UE, Sieć Korespondentów Reportrois
Podsumowanie
Marco Reuter
p.o Zastępcy Dyrektora
Przedstawicielstwa Kraju Związkowego Hesji przy UE
1 stycznia 2025 r. Polska przejęła od Węgier prezydencję w Radzie UE pod hasłem „Bezpieczeństwo, Europo!”. Kwestie związane z bezpieczeństwem będą odnosić się do siedmiu obszarów: obrony, ochrony ludności i granic, odporności na obcą ingerencję i dezinformację, polityki gospodarczej, transformacji energetycznej, rolnictwa i zdrowia. Prezydencja ta odbywa się w trudnych geopolitycznie czasach - wojna w Ukrainie i sytuacja na Bliskim Wschodzie pozostają na szczycie agendy politycznej na 2025 rok. W tym samym czasie odbędzie się dyskusja na temat kolejnych wieloletnich ram finansowych UE i ograniczenia biurokracji. Prezydencja Polski będzie również kształtowana przez wydarzenia polityczne - majowe wybory prezydenckie w Polsce, a także zmianę administracji w Stanach Zjednoczonych. Jakie są kluczowe obszary działania w programie polskiej prezydencji? Przed jakimi wyzwaniami stanie ona w pierwszej połowie 2025 roku? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wspólnego wydarzenia organizowanego przez dwa regiony partnerskie - Hesję i Wielkopolskę.
* Informujemy, że podczas tego wydarzenia będą wykonywane zdjęcia. Biorąc udział w wydarzeniu, uczestnik zezwala Przedstawicielstwu Kraju Związkowego Hesji przy UE oraz partnerom współpracującym w ramach wydarzenia na fotografowanie i wykorzystywanie jego wizerunku w prasie, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych (np. na Instagramie, Facebooku i X) oraz w innych publikacjach.
Strona 1 z 3
Propozycje projektów
- Biblioteka powiatowa w Alzacji poszukuje parterów do zorganizowania wymiany w ramach programu Erasmus +
- Szwedzki region poszukuje partnerów do projektu w zakresie energii
- Poszukiwane gminy zainteresowane udziałem w projekcie LIFE w zakresie adaptacji do zmiany klimatu
- Hiszpańska gmina poszukuje możliwości współpracy w ramach projektów europejskich