Szpital Uniwersytecki w Odense (Dania) poszukuje partnerów do projektu dotyczycącego optymalizacji komunikacji z pacjentem przy wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w programie Horyzont Europa.
INFORMACJE O PROJEKCIE
NABÓR: HORIZON-HLTH-2024-CARE-04-two-stage
PROGRAM: Horyzont Europa
NAZWA: Zapewnienie dostępu do innowacyjnej, zrównoważonej i wysokiej jakości opieki zdrowotnej
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKU W NABORZE: 19.09.2023
O PROJEKCIE
Celem projektu jest usprawnienie komunikacji z pacjentami za pomocą komunikacyjnych narzędzi sztucznej inteligencji (AI), takich jak chat-boty medyczne, boty głosowe i inne technologie komunikacyjne. Wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji może pracować nad zniesieniem barier, które uniemożliwiają wrażliwym osobom dostęp do odpowiedniej opieki.
INFORMACJE O PARTNERACH
Centrum Innowacyjnych Technologii Medycznych (CIMT) w Szpitalu Uniwersyteckim w Odense (OUH) w regionie południowej Danii zostało założone w 2014 roku w celu rozwoju technologii medycznej. Opracowane metody pomagają w pracy medyków oraz korporacji. Jednostka obejmuje również Centrum Oceny Technologii Medycznych (HTA) w Szpitalu Uniwersyteckim w Odense, zapewniając kompetencje w zakresie badań technologii opieki zdrowotnej.
Centrum Sztucznej Inteligencji Klinicznej (CAI-X) w OUH (Szpitalu Uniwersyteckim w Odense) zostało założone w 2020 roku i koncentruje się na sztucznej inteligencji medycznej i stosowanej. CAI-X działa jako centrum wiedzy i kompetencji, które pomaga łączyć lekarzy praktyków z inżynierami i badaczami uniwersyteckimi. Centrum obejmuje wszystkie specjalizacje kliniczne i współpracuje z dodatkowymi wydziałami, organizacjami prywatnymi i ośrodkami badawczymi. Głównym celem jest opracowanie nowatorskich rozwiązań AI, które przynoszą korzyści zarówno pacjentom, jak i personelowi.
POSZUKIWANI PARTNERZY
Poszukiwani są partnerzy, którzy zajmują się następującymi kwestiami:
1) Dostępność i wykorzystanie wiedzy na temat barier w dostępie do usług opieki zdrowotnej,
2) Dostęp do rozwiązań poprawiających dostęp do usług opieki zdrowotnej,
3) Dostęp do rzetelnych danych ilościowych na temat nierówności zdrowotnych,
4) Pacjenci, którzy są lepiej przygotowani pod względem umiejętności zdrowotnych, cyfrowych i wiedzy o swoich prawach itp.,
5) Zaangażowanie pacjentów w projektowanie i wdrażanie działań badawczych i innowacyjnych,
6) Odciążenie personelu medycznego,
7) Efekty ekonomiczne systemu opieki zdrowotnej,
8) Zadowolenie i bezpieczeństwo pacjentów.
KONTAKT
Zainteresowanych partnerów prosimy o kontakt: brussels.office@wielkopolska.eu