Przedsiębiorstwo społeczne BISTAD oraz stowarzyszenie Ringkøbing Fjord Tourism z Danii poszukują partnerów do projektów, które będą ubiegały się o dofinansowanie w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk. Każdy z podmiotów przygotował niezależny projekt, natomiast dotyczą one tego samego naboru wniosków.
- BISTAD – projekt „Włączenie społeczne poprzez promocję miejskiego rolnictwa w wielokulturowych miastach” (Social inclusion through urban farming in multicultural cities).
BISTAD to przedsiębiorstwo społeczne zajmujące się produkcją lokalnych miodów na obszarach miejskich. Realizacja projektu będzie polegała na pracy socjalnej z grupami osób, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji - bezrobotnymi młodymi ludźmi (16-30 lat), uchodźcami, imigrantami - poprzez angażowanie ich w inicjatywy związane z miejskim rolnictwem. Ma to umożliwić rozwijanie modelu włączenia społecznego poprzez promocję zrównoważonego podejścia do środowiska.
Poszukiwani partnerzy to: przedsiębiorstwa społeczne; organizacje; stowarzyszenia; firmy; biura pośrednictwa pracy; sieci integrujące imigrantów; miejscy rolnicy itp., dla których podstawowymi wartościami są odpowiedzialność społeczna lub odpowiedzialność w zakresie ochrony środowiska.
Kandydaci powinni także spełniać przynajmniej jeden z następujących warunków:
- mieć doświadczenie w pracy ze zmarginalizowanymi grupami społecznymi, w tym z młodymi ludźmi lub uchodźcami;
- posiadać praktykę z zakresu miejskiego rolnictwa.
Czas trwania projektu: 12 miesięcy
Partnerzy zakwalifikowani do udziału w projekcie będą musieli wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się 25 stycznia 2017 r. w Brukseli.
Zainteresowane podmioty prosimy o szybki kontakt. Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 grudnia.
- Ringkøbing Fjord Tourism – projekt „Rozwój umiejętności w firmach z sektora MŚP, które działają w branży turystycznej w różnych krajach” (Cross national skills development of SMEs in the tourism industry).
Ringkøbing Fjord Tourism to działajace na terenie Jutlandii Środkowej stowarzyszenie, w którego skład wchodzi ponad 270 członków-przedsiębiorców. Więcej informacji dostępnych jest na stronie organizacji. Opracowany przez stowarzyszenie projekt ma na celu zainspirowanie i zmotywowanie firm z sektora MŚP do spojrzenia na kształcenie ustawiczne jak na inwestycję umożliwiającą rozwój i rozszerzanie działalności gospodarczej. Ponadto ma on za zadanie poprawić poziom profesjonalizmu i zrównoważonego rozwoju wśród MŚP działających w branży turystycznej.
Poszukiwani partnerzy to:
- Destination Management Organisations (DMO) czyli organizacje odpowiedzialne za zarządzanie lub marketing poszczególnych destynacji turystycznych;
- uniwersytety oraz szkoły kształcenia ustawicznego, które będą w stanie ocenić i zakwalifikować dorobek edukacyjny projektu;
- programiści, którzy będą mogli stworzyć internetowy kurs edukacyjny.
Czas trwania projektu: 16 miesięcy
Partnerzy zakwalifikowani do udziału w projekcie będą musieli wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się 30 lub 31 stycznia 2017 r. w Brukseli.
Zainteresowane podmioty prosimy o szybki kontakt. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 grudnia.
Kontakt:
Biuro Wielkopolski w Brukseli
Email: tomasz.czubak@wielkopolska.eu
Tel. +48 61 278 53 96
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli