W najbliższych dniach zostanie także uruchomiony specjalny kanał na portalu YouTube, w którym będą publikowane filmy dotyczące kampanii przedwyborczej.
Kampania w Internecie ma umożliwić dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o dacie wyborów europejskich - w Polsce odbędą się 7 czerwca - i informacją o Parlamencie Europejskim: czym się zajmuje, jak pracują europosłowie i jakie znaczenie mają nadchodzące wybory.
Natomiast w ramach kampanii w Naszej Klasie użytkownicy będą mogli m.in. wysyłać do siebie zaproszenia do udziału w wyborach; na portalu zostaną także umieszczone informacje o pracach PE, zestaw najczęściej zadawanych pytań o Parlament Europejski oraz bieżące informacje o jego działaniach – informuje Biuro Informacyjne PE w Warszawie.
Profile w portalach społecznościowych zawierają także odnośniki do głównej strony Parlamentu Europejskiego (www.europarl.europa.eu) i jej części poświęconej wyborom (www.wybory2009.eu).
Pod tym ostatnim adresem zostanie wkrótce uruchomiona interaktywna zabawa pokazująca, w jaki sposób europejskie ustawodawstwo wpływa na życie ludzi. Zostaną tam umieszczone rysunki dwóch domów: jednego z roku 1979, kiedy odbyły się pierwsze bezpośrednie wybory do Parlamentu Europejskiego, i drugiego - z 2009 roku. Internauci będą mogli klikać na poszczególne elementy wyposażenia domów i w ten sposób dowiadywać się jak zmiany unijnego prawa wpłynęły na konkretne dziedziny życia.
Ponadto 7 czerwca zostanie uruchomiona specjalna sekcja "Wieczór wyboczy", w której - na bieżąco - będą podawane wyniki ze wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Autor: (bea) Euractiv.pl