Przejdź do treści

 

tematyka miejska HEW programie Horyzont Europa jest 35 tematów konkursowych (w których nabór trwa obecnie lub rozpocznie się w 2024 roku), które mogą być dla miast potencjalnym źródłem finansowania działań rozwojowych oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Projekty realizowane w ramach programu pomagają beneficjentom, w tym miastom i regionom Europy znaleźć efektywne sposoby na przystosowanie się do częstszych – i coraz dotkliwszych – fal upałów, burz i powodzi, pozwolą poradzić sobie z kryzysem energetycznym, zazielenić przestrzeń miejską, a także zapewnią wsparcie i zaangażowanie mieszkańców miast w nadchodzące przemiany.

W załączeniu do artykułu zostały przedstawione tematy naborów podzielone na kilka obszarów problemowych, takich jak: budownictwo efektywne energetycznie, mobilność, żywność, rolnictwo, biogospodarka, współpraca z przemysłem oraz technologie kosmiczne.

Szczegóły każdego tematu oraz konkursy pod nie podlegające znajdują się w tabeli w postaci linku. Podane są również dane kontaktowe do ekspertów Krajowego Punktu Kontaktowego, opiekujących się danym zagadnieniem i nabory w jego zakresie.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) zachęca do zapoznania się z ofertą konkursową i aplikowania o granty!

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Załącznik nr 1