Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

hydrogenJak zaistnieć w partnerstwach Horyzontu Europa w obszarze Klimat, energia i transport?  Poznaj możliwości aktywnego udziału dla Twojej organizacji! Kontynuujemy cykl spotkań poświęconych partnerstwom Horyzontu Europa i zapraszamy na webinaria 4 i 5 kwietnia 2022 r.

Cykl wydarzeń „Partnerstwa na Horyzoncie” ma na celu przybliżenie tematyki dotyczącej partnerstw i korzyści wynikających z uczestnictwa zarówno w charakterze wnioskodawców, jak również ekspertów oraz członków ciał doradczych.

Cykl rozpoczęliśmy w pierwszym tygodniu marca br. Pierwsze spotkania dotyczyły partnerstw w obszarze technologii cyfrowych i przemysłowych. Teraz kolej na partnerstwo instytucjonalne w obszarze technologii wodorowych i Europejski Instytut Innowacji i Technologii.

Działalność Partnerstwa na rzecz czystego wodoru (Clean Hydrogen) wspiera transformację energetyczną Europy. Celem Partnerstw jest przyspieszenie zielonej, neutralnej dla klimatu i cyfrowej transformacji krajów Unii Europejskiej oraz zwiększenie odporności i konkurencyjności europejskiego przemysłu dzięki środkom inwestycyjnym Unii (z Programu Horyzont Europa).

Europejski Instytut Innowacji i Technologii to europejska sieć partnerstw innowatorów, instytucji naukowych, przedsiębiorców oraz firm działających w celu poszukiwania rozwiązań dla globalnych problemów. EIT działa obecnie za pośrednictwem ośmiu Wspólnot EIT (KIC), zrzesza już ponad 2000 partnerów wokół 64 hubów innowacji w całej Europie.

Spotkanie pomoże Państwu odpowiedzieć na pytania :

  • Czy warto uczestniczyć w tych partnerstwach Horyzontu Europa?
  • W jaki sposób włączyć się w prace partnerstw?
  • Jak znaleźć finasowanie na projekty wodorowe?
  • Jakie korzyści dla partnerów biznesowych płyną ze współpracy z EIT?

A także nawiązać kontakty z zainteresowanymi konkursami Partnerstwa Clean Hydrogen oraz przedstawicielami Wspólnot Wiedzy i Innowacji EIT w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: Tematyka wodorowa – możliwości finasowania z Horyzontu Europa i nie tylko

Na spotkaniu, które odbędzie się 4 kwietnia 2022 r. omówione zostanie Partnerstwo na rzecz czystego wodoru. Przedstawimy jego cele, strukturę, strategie i tematykę konkursową. Swoja wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nami osoby uczestniczące w pracach związanych z przygotowaniem i implementacją konkursów w ramach Partnerstw.   W imieniu ekspertów DKPK serdecznie zapraszamy wszystkie jednostki zainteresowane powyższą tematyką. Dodatkowo dla zainteresowanych zorganizowany zostanie networking w pokojach tematycznych dotyczących tematów konkursowych Partnerstwa Clean Hydrogen – Call for proposals 2022 (europa.eu), które zostały już omówione w trakcie dniu informacyjnego Partnerstwa.

W czasie drugiego spotkania pt. Warunki partnerstwa oraz korzyści dla partnerów biznesowych w EIT przedstawiciele Wspólnot Wiedzy i Innowacji (KIC) opowiedzą o możliwościach współpracy w charakterze partnerów, a także o korzyściach jakie płyną z takiej współpracy.

Spotkania odbędą się w formule online i rozpoczną się w godzinach porannych (spotkanie 2-3 godzinne, w zależności od dostępności zaproszonych prelegentów).

Zapraszamy na kolejne spotkania z tego cyklu:

 Poniedziałek, 4 kwietnia 2022, godzina 10:00 Partnerstwo instytucjonalne:

Clean Hydrogen

[REJESTRACJA]

Wtorek, 5 kwietnia 2022, godzina 9:30 Warunki partnerstwa oraz korzyści dla partnerów biznesowych w EIT

[REJESTRACJA]

.

Więcej na temat partnerstw europejskich TUTAJ.