Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

securITRozpoczyna się nowa era dla bezpiecznych, odpornych i inteligentnych miast oraz terytoriów, a wraz z nią pojawiają się nowe szanse. Nowy łańcuch wartości w przemyśle na rzecz bezpiecznych i odpornych miast i terytoriów (ang. Safe, Secure and Resilient Cities and Territories, SecurIT) jest finansowanym przez Unię Europejską projektem, którego celem jest stworzenie nowego i konkurencyjnego w skali światowej sektora bezpieczeństwa (usługi i produkty) za pośrednictwem wspierania szerszego zintegrowania innowacyjnych systemów bezpieczeństwa. 

Co musisz wiedzieć o SecurIT?

 

Wyzwaniem, które ma zostać podjęte w ramach realizacji projektu SecurIT jest wypełnienie wielu kluczowych luk dzięki wspieraniu rozwoju oraz integracji innowacyjnych rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa.

W nowym światowym i konkurencyjnym łańcuchu wartości przemysłu i usług SecurIT zidentyfikuje przyszłe potrzeby w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa oraz scenariusze zastosowania, które będą związane z konkretnymi stanowiskami badawczymi poprzez wybór i wsparcie do 21 nowych rozwiązań projektowych. Efektem końcowym powinno być  przygotowanie nowych innowacyjnych prototypów.  

Celem SecurIT jest zwiększenie bezpieczeństwa obecnych aplikacji, usług i infrastruktur dzięki zintegrowaniu najnowocześniejszych rozwiązań lub procesów bezpieczeństwa, a także wsparcie powstawania wiodących rynków w Europie.

Jakie są wyzwania przed którymi stoi SecurIT?

Zgodnie z podejściem skoncentrowanym na użytkowniku końcowym, SecurIT będzie musiał zmierzyć się trzema różnymi wyzwaniami:

- ochroną infrastruktury krytycznej;

- zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe oraz potrzebą wypracowania instrumentów służących lepszemu zapobieganiu i gotowości;

- ochroną przestrzeni publicznej, w której współistnieją sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze oraz technologia dużych zbiorów danych (ang. Big Data).

 

Jakie podmioty są poszukiwane?

Poszukiwane są konsorcja, które składają się z minimum dwóch MŚP, z których co najmniej jedno powinno być dostawcą technologii lub rozwiązań informatycznych. 

Uwaga!

Zainteresowani uczestnictwem w projekcie mogą aplikować do 26 kwietnia br. Więcej informacji o procesie naboru znajduje się w tym miejscu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Cluster Collaboration