Czym jest inicjatywa Project Development Workshop (PDW) ?
Warsztat PDW stanowi doskonałą okazję dla uczestników do nawiązania współpracy z instytucjami, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego oraz podmiotami związanymi z szkolnictwem wyższym i szkoleniami, w zakresie tworzenia konsorcjów projektowych oraz przygotowywania zgłoszeń konkursowych do naborów przeprowadzanych w ramach Akcji 2 programu Erasmus + dot. wyższej edukacji i innowacji szkoleniowych. Tegoroczny warsztat odbędzie się w trybie zdalnym.
Co musisz wiedzieć, aby wziąć udział w warsztacie?
Pierwszym etapem organizacji warsztatu był nabór na pomysły na projekty dot. tematyki wspierania doskonałości w kształceniu oraz szkoleniach na rzecz dwojakiej transformacji (transformacja cyfrowa i transformacja ekologiczna), które będą realizowane w ramach programu Erasmus+, o którym pisaliśmy tutaj.
Po zakończeniu prowadzonego naboru, wybrano cztery najlepsze pomysły na projekty związane z zaproszeniem do kluczowej akcji Partnerstwa na rzecz innowacji, które będą tematem sesji w ramach grudniowego warsztatu.
Do 24 listopada br., można złożyć wniosek (dostępny tutaj) celem wyrażenia zainteresowania uczestnictwem w warsztacie i jednocześnie chęcią zaangażowania się w jeden z czterech poniżej wymienionych projektów. Wybrane przez organizatorów zgłoszone podmioty, otrzymają potwierdzenie udziału w warsztacie, który odbędzie się 7 grudnia.
Wybrane pomysły na projekty:
- Sojusz wspierania rozwoju umiejętności na rzecz ekonomii społecznej (koordynator projektu: Uniwersytet Nauk Stosowanych Diakona, Finlandia);
- Dom Kompetencji (koordynator projektu: gmina Lillehammer, Norwegia);
- Cyfrowa transformacja gospodarki społecznej (koordynator projektu: stowarzyszenie Miasto Biznesu Społecznego Barcelona, Hiszpania);
- Ekosystem e-learningowy dla umiejętności XXI wieku (koordynator projektu: Uniwersytet Jakuba I, Hiszpania).
Szczegóły dot. poszczególnych pomysłów znajdują się w pod tym linkiem.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. ERRIN