Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

ebns 2021W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2021 r. liderzy biznesu oraz przedstawiciele świata polityki zgromadzą się na Europejskim Szycie Biznesu i Środowiska 2021, które jest politycznym i merytorycznym forum wysokiego szczebla. Organizatorom wydarzenia zależy na zmobilizowaniu społeczności biznesu oraz na wzmocnieniu europejskiego ruchu „Biznes na rzecz różnorodności biologicznej”, do którego wzywa unijna strategia na rzecz bioróżnorodności 2030. Wydarzenie odbędzie się w j. angielskim w trybie zdalnym.

Dlaczego podejmowana tematyka jest istotna?

W sytuacji, gdy biznes oraz finanse stają się coraz bardziej świadome swojej zależności od przyrody, dostrzegają że istnieją już skuteczne rozwiązania biznesowe, które mają na celu przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej oraz kryzysowi klimatycznemu, a wiele z tych rozwiązań jest korzystnych finansowo. Aby móc wprowadzić takie modele na szerszą skalę, konieczna jest gruntowana oraz szeroka zmiana sposobu myślenia liderów biznesowych. Europejski Szczyt Biznesu i Środowiska ułatwi uczestnikom dzielenie się najlepszymi praktykami, doświadczeniami i rozwiązaniami przedsiębiorstw oraz sieci biznesowych z całej Europy i regionów, w których funkcjonują przedsiębiorstwa.

Jakie obszary tematyczne zostaną poruszone na Europejskim Szczycie Biznesu i Środowiska?

W trakcie wydarzenia odbędą się sesja planarne wysokiego szczebla oraz tematyczne sesje równoległe poświęcone następującym zagadnieniom:

- przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu oraz utracie bioróżnorodności – rozwiązania bazujące na przyrodzie oraz ich rola w transformacji gospodarczej; 

- podnoszenie poziomu świadomości w obszarze ładu korporacyjnego, praktyk zarządzania oraz decyzji gospodarczych;

- innowacje w łańcuchach dostaw przedsiębiorstw, celem ochrony bioróżnorodności;

- innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa odkrywające na nowo swoje związki z różnorodnością biologiczną;

- dialog pomiędzy przedstawicielami politycznymi a środowiskiem biznesu, celem przyspieszania zmian;

- wkład firm w przeprowadzanie globalnym celów w dziedzinie bioróżnorodności;

- kapitał naturalny oraz ryzyko związane z różnorodnością biologiczną, inwestycje sprzyjające przyrodzie i zrównoważone finanse.

Kto powinien wziąć udział w wydarzeniu?

Organizatorom w szczególności zależy na uczestnictwie przedsiębiorstw każdej wielkości w Europejskim Szczycie Biznesu i Środowiska - od MŚP do dużych korporacji i instytucji finansowych oraz reprezentantów sektora publicznego. Ponadto, uczestnictwo w wydarzeniu może być cenne dla organizacji pozarządowych oraz środowiska naukowego.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia, na który można zarejestrować się w tym miejscu.

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. KE