Spotkania będą służyć kojarzeniu potencjalnych partnerów zainteresowanych realizacją projektów w ramach klastrów 5. i 6. Celem organizatorów jest ułatwienie uczestnikom tworzenie regionalnych ekosystemów innowacji mających na celu rozwiązywanie europejskich wyzwań w obszarach tematycznych wspomnianych klastrów:
- Klaster 5 – Klimat, energetyka i mobilność;
- Klaster 6 – Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.
Podczas czterodniowego wydarzenia prelegenci z Komisji Europejskiej i Krajowych Punktów Kontaktowych przedstawią obszary tematyczne obu klastrów., zaś uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z podmiotami zainteresowanymi współpracą.
Program wydarzenia
W trakcie każdego dnia wydarzenia w programie przewidziano następujące punkty:
- Sesja plenarna z udziałem mówców z Komisji Europejskiej i Krajowych Punktów Kontaktowych.;
- Prezentacje – po sesjach plenarnych uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów na projekty (pitching).
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, nie wszyscy uczestnicy będą mogli przedstawiać prezentacje.
- Spotkania 1:1 – organizatorzy zachęcają uczestników, aby regularnie przeglądali profile potencjalnych partnerów i umawiali spotkania 1:1. Możliwość zorganizowania spotkania 1:1 będzie dostępna po zarejestrowaniu się.
Kto może się zarejestrować ?
W wydarzeniu mogą wziąć udział podmioty, które zamierzają współpracować w ramach projektów w klastrze 5. i/lub 6, a w szczególności: :
- gminy miejskie, powiaty, spółki miejskie, spółki międzygminne;
- agencje rządowe i organizacje pozarządowe;
- podmioty badawcze i przedsiębiorstwa, którym poszukują do swoich konsorcjów partnerów z sektora publicznego i pozarządowego.
Program wydarzenia i rejestracja (do 21 maja) są dostępne tu.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. ERRIN