Zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznym warsztacie poświęconym tematyce kompetencji globalnych w oparciu o cztery podtematy: umiejętności na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu, umiejętności cyfrowe, umiejętności międzykulturowe oraz umiejętności na rzecz uczenia się przez całe życie. Organizatorzy szkolenia – Europejska Sieć Regionów na rzecz Badań i Innowacji (ERRIN) wybrali 14 propozycji projektowych w ramach programu Erasmus+. Podmioty zainteresowane realizacją projektu w ramach jednego z wybranych tematów, mogą się zgłosić do 5 listopada br. W ciągu tygodnia od upływu terminu składania zainteresowania udziałem w projekcie przekazana zostanie lista wyłonionych partnerów.
Aby aplikować wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
Krok 1:
Zapoznaj się z propozycjami projektów, które jest dostępne tutaj.
Krok 2:
Wybierz jedną propozycję projektu, którą chciał/abyś realizować.
Krok 3:
Złóż swoją aplikację tutaj, wypełniając dostępny formularz.
Sam warsztat odbędzie się 24 listopada br. w godz. 9.30-17.00 i będzie podzielony na dwie sesje, na które należy rejestrować się osobno. W przypadku I sesji organizatorzy nie wyznaczyli terminu zgłaszania uczestnictwa, natomiast zgłaszanie się jako potencjalny partner jest równoznaczne ze zgłoszeniem się na II sesję.
I sesja (9:30—12:30) – podczas pierwszego panelu mówcy zaprezentują: priorytety i wyzwania programu Erasmus + na lata 2021-2027, globalne ramy kompetencji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), a także wskazówki jak napisać poprawnie zgłoszenie. Link do rejestracji znajduje się tu.
II sesja: sesja nt. projektów (13.30-17.00) – dyskusja nt. 14 propozycji projektowych w gronie potencjalnych partnerów. Link do rejestracji znajduje się tu.
Uwaga!
Na obie sesje należy zarejestrować się osobno. Organizatorzy podkreślają, iż uczestnictwo w warsztacie nie jest równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem projektu, jednakże stanowić będzie doskonałą okazję do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami, którzy również zainteresowani są zdobywaniem doświadczenia w zakresie projektów unijnych i zaowocować współpracą przy realizacji konkretnego projektu w ramach programu Erasmus + lub Horyzont Europa.
W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z organizatorami wydarzania: pdw@errin.eu
Opracowanie: Biuro Wielkopolski w Brukseli