O warsztatach
Warsztaty poświęcone rozwojowi projektów są doskonałą okazją do interakcji z instytucjami, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i dostawcami w dziedzinie edukacji i szkoleń, aby stworzyć konsorcja do kolejnych naborów w ramach programu Erasmus+. Zbudowanie konsorcjum z międzynarodowymi partnerami nie zawsze jest łatwym zadaniem, a warsztaty mają na celu ułatwienie opracowania propozycji projektu (akcje KA2 i KA3). Uczestnicy otrzymają również porady i wskazówki oraz inne praktyczne narzędzia służące optymalizacji ich zgłoszeń.
Głównym tematem na ten rok są kompetencje globalne. W jego ramach wyróżniono cztery podtematy: zielone umiejętności w perspektywie globalnej; umiejętności cyfrowe w globalnym świecie; kompetencje międzykulturowe; oraz globalne kompetencje jako proces uczenia się przez całe życie.
Nabór na pomysły projektowe jest już otwarty
Czy masz konkretny pomysł na projekt i czy Twoja organizacja ma dostępny czas i zasoby, aby być koordynatorem międzynarodowego projektu Erasmus+? Czy Twój pomysł jest powiązany z globalnymi kompetencjami i czy jest innowacyjny? Czy masz doświadczenie w finansowaniu ze środków UE? Jeśli tak, organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie do 24 sierpnia 2020 r. (23.59 czasu obowiązującego w Brukseli).
Dla osób zainteresowanych byciem partnerem we wniosku projektowym nabór zostanie otwarty jesienią.
Aby dowiedzieć się więcej o strukturze warsztatów, w tym zapoznać się z przydatnymi dokumentami, różnymi tematami i zobaczyć jak można zgłosić się do udziału w warsztatach kliknij tutaj. Ogłoszenie naboru na pomysły projektowe można znaleźć bezpośrednio pod tym linkiem.
W razie pytań, organizatorzy zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym pdw@errin.eu
Autor: Opracowanie Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. ERRIN