SmartEEs2 organizuje nabory na eksperymenty aplikacyjne i zaprasza do zgłaszania swoich propozycji wszystkie zainteresowane firmy spełniające określone kryteria. Wyróżnione firmy otrzymują wsparcie zgodne z zasadami naboru, a pozostałe mogą ponownie zastosować ich pomysły i/lub dołączyć do społeczności SmartEEs i korzystać ze swojego członkostwa.
W marcu 2020 r. SmartEEs2 ogłosił otwarty nabór na eksperymenty aplikacyjne celem wsparcia innowacyjnych firm w cyfryzacji ich działalności i uzyskania dostępu do nowych rynków poprzez integrację FWE w zaawansowane produkty (lub serie produktów) oraz usługi. Wsparcie finansowe dla każdego wyróżnionego eksperymentu aplikacyjnego wyniesie do 100 tys. euro.
Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się w ramach jednego z następujących dwóch tematów:
1. Eksperymentowanie i testowanie pomysłów na produkty końcowe z technologiami FWE
2. Wsparcie w produkcji produktów końcowych opartych na FWE, w tym skalowania
Nabór pozostanie otwarty do września 2021 roku i będzie można się do niego zgłaszać przez cały ten czas. Każda złożona propozycja zostanie oceniona w najbliższym spośród pięciu terminów ocen. Pierwszy z nich upłynie 5 czerwca 2020 r.
Do udziału mogą zgłaszać się MŚP oraz spółki o średniej kapitalizacji, zarówno innowacyjne jak i działające w branżach tradycyjnych, o wszystkich polach działalności.
Projekt SmartEEs2 chce bezpośrednio przyczynić się do redukcji rozprzestrzeniania się COVID-19 i innych wirusów z wykorzystaniem FWE jako rozwiązań w obszarze prewencji, diagnostyki, terapii itd. W związku z tym, SmartEEs2 wesprze preferencyjnie dwie propozycje eksperymentów aplikacyjnych związanych tematycznie z powyższym zagadnieniem w ramach pierwszego terminu oceny wniosków.
Więcej informacji i wszystkie szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie https://smartees.eu/open-call-smartees2/
Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. SmartEEs