Cele i założenia
Celem prowadzonego naboru jest wsparcie przekształcenia perspektywicznych rezultatów projektów finansowanych w ramach FET w przełomowe rozwiązania technologiczne lub społeczne oraz przełomowe innowacje. Wsparcie w ramach tego tematu ma zapewnić obiecującym rozwiązaniom przejście z poziomu TRL 2/3 (osiągniętego na zakończenie typowego projektu FET Open lub FET Proactive) do poziomu walidacji i demonstracji. Stanowić to będzie solidną podstawę dla przedsiębiorczości, inwestycji oraz tworzenia nowych przedsięwzięć (biznesów).
Obszary tematyczne
Wnioski projektowe muszą opierać się na wynikach trwającego lub już zakończonego projektu, finansowanego przez FET-Open lub FET-Proactive w ramach programu Horyzont 2020. Docelowa technologia powinna zawierać się w jednym z następujących obszarów tematycznych:
- Mikro- i nanotechnologie;
- Sztuczna inteligencja i zaawansowana robotyka;
- Technologie dla nauk przyrodniczych i medycznych;
- Technologie energetyczne;
- Technologie interaktywne.
Kto może wziąć udział w naborze?
Wniosek projektowy musi być zgłoszony przez konsorcjum obejmujące minimum trzy podmioty prawne z minimum trzech różnych państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw stowarzyszonych w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. Podmioty te muszą być od siebie niezależne.
Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Komisji Europejskiej i Krajowego Punktu Kontaktowego.