W warsztatach weźmie udział ok. 400 uczestników, którzy w trakcie 8 sesji omówią ok. 60 pomysłów na projekty. Każda sesja będzie koncentrować się na uporządkowanych tematycznie zaproszeniach do składania wniosków w ramach programów prac na lata 2018-2020 programu Horyzont 2020 i będzie dotyczyć celu szczegółowego: wyzwania społeczne. Główne obszary tematyczne, które zostaną omówione to: zdrowie, energia, ICT, inteligentne miasta, gospodarka wodna, transport, otwarta nauka, innowacyjny niebieski wzrost, zdrowie, innowacje i inwestycje, a także integracja w wymiarze społecznym i humanistycznym (SSH).
Wydarzenie jest skierowane do osób, które:
- mają pomysł na projekt i szukają odpowiednich partnerów w celu stworzenia konsorcjum i uzyskania dofinansowania w ramach programu Horyzont 2020,
- chcieliby podzielić się dobrymi praktykami oraz umiejętnościami i doświadczeniem, ale nie dysponują pomysłami na projekt lub wniosek projektowy.
Uczestnictwo w tygodniowych warsztatach umożliwia rozbudowę sieci kontaktów, stworzenie konsorcjów i budowanie nowych partnerstw. Dzięki udziałowi w inicjatywie będzie można również uzyskać szczegółowe informacje na temat programów prac w programie Horyzont 2020 na lata 2018-2020 oraz instrukcje dot. przygotowania wniosków o dofinansowanie. Ponadto, podczas wydarzenia będzie można uzyskać porady ekspertów dotyczące pomysłów na projekty.
Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, ale ostateczna decyzja zależy od otrzymanego potwierdzenia od organizatora.
Pomysły dotyczące projektów można zgłaszać do 31 sierpnia w formularzu znajdującym się na stronie internetowej wydarzenia. Rejestracja uczestników na warsztaty rozpocznie się 8 września.
Zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu. W razie pytań prosimy o kontakt na adres: agnieszka.wieczorek@wielkopolska.eu
Informacja uzyskana dzięki subskrypcji newslettera sieci ERRIN.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podstawie errin.eu