Nagroda będzie przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w komunikowaniu o wartościach bliskich założycielom UE, o historii wspólnoty, działaniach i najważniejszych korzyściach dla obywateli. Chodzi również o zwiększenie poczucia współodpowiedzialności za projekt europejski i budowanie zaufania do UE, która jest szansą na lepszą przyszłość dla nas wszystkich.
Prace, które można zgłaszać w konkursie, to m.in. publikacje, utwory audiowizualne, gazety, filmy fabularne, filmy dokumentalne, wystawy / wydarzenia, seriale telewizyjne, programy radiowe, produkcje o walorach edukacyjnych itp.
Wysokość nagród:
- sześć pierwszych nagród po 50 000 euro
- sześć drugich nagród po 30 000 euro
- dziesięć trzecich nagród po 17 000 euro.
Kto może wziąć udział w konkursie?
O nagrodę mogą ubiegać się osoby fizyczne lub grupy osób fizycznych. Uczestnicy (lub liderzy zespołów) muszą legitymować się co najmniej tytułem magistra oraz - w momencie składania wniosku – muszą być związani z ośrodkiem akademickim / instytutem badawczym, organizacją, NGO, przedsiębiorstwem lub innego rodzaju podmiotem prawnym mającym siedzibę w jednym z państw członkowskich UE.
Uczestnikami mogą być naukowcy / badacze, artyści, pisarze, dziennikarze i inne podmioty, które potrafią ciekawie opowiedzieć o tym, co oznacza dla nich Europa dzisiaj i jaka ma być jutro. Dlaczego Europejczycy powinni „zakochać się w Europie” pomimo jego niedoskonałości?
Terminy
- Rejestracja udziału jest obowiązkowa - do 16 sierpnia 2017 r.
- Termin składania pełnych wniosków - do 2 października 2017 r. Pełne wnioski będą mogły złożyć wyłącznie osoby / podmioty zarejestrowane do 16 sierpnia.
- Wnioski zostaną ocenione w październiku 2017 r.
- Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w pierwszym kwartale 2018 r.
Więcej informacji:
- Wniosek i dokumenty są dostępne na stronie internetowej konkursu.
- Szczegółowe zasady konkursu
Autor: Komisja Europejska