Cele sojuszy mogą być w szczególności osiągnięte przez projekty przeprowadzone w ramach jednej z wymienionych poniżej „Części”:
Część 1 – Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych tworzone do celów identyfikacji potrzeb w obszarze umiejętności.
Część 2 – Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych tworzone do celów opracowywania i realizacji programów kształcenia i szkolenia zawodowego.
Część 3 – Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych tworzone do celów opracowania nowego podejścia strategicznego.
Zaproszenia do składania wniosków dla części 1 i 2 są otwarte dla wszystkich sektorów. W przypadku części 3 projekty można zgłaszać tylko w sześciu sektorach: samochodowym, obronnym, technologii morskich, przestrzeni kosmicznej (systemy informacji geograficznej), tekstylno-odzieżowo-skórzano-obuwniczym, turystycznym.
Komisji Europejskiej zależy, aby w przypadku wszystkich trzech części wnioskodawcy położyli szczególny nacisk na kwestie związane z umiejętnościami cyfrowymi. Proponowane sojusze powinny również wspierać działania dotyczące przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym tak, aby zaspokoić pojawiający się coraz częściej wśród pracodawców popyt na tzw. „zielone umiejętności”.
Budżet przeznaczony na współfinansowanie projektów wynosi 28 mln euro (1 mln euro na część 1; 3 mln euro na część 2 i 24 mln EUR na część 3).
Termin na składanie wniosków upływa 2 maja 2017 r., o godz. 12:00.
Więcej informacji dotyczących naboru oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podstawie eacea.ec.europa.eu