W rywalizacji mogą wziąć udział:
- organizacje non-profit;
- organizacje pozarządowe;
- organy władzy publicznej szczebla centralnego i samorządowego;
- przedstawiciele biznesu, zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy, przedsiębiorstwa społeczne lub departamenty odpowiedzialności społecznej funkcjonujące w prywatnych firmach;
- uniwersytety i szkoły wyższe.
Turniej został podzielony na dwa etapy. W pierwszej turze spośród nadesłanych propozycji zostanie wybranych piętnaście najlepszych projektów, które zostaną zakwalifikowane do finału. W trakcie rundy finałowej uczestnicy będą musieli przedstawić i obronić przygotowany przez siebie projekt przed jury złożonym z ekspertów z dziedziny innowacji społecznych.
Uczestnicy będą walczyć o zwycięstwo w dwóch kategoriach: ogólnej i specjalnej, obejmującej projekty dotyczące starzenia. Dwa najlepsze zespoły w każdej z kategorii otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 50 000 euro za pierwsze oraz 20 000 euro za drugie miejsce.
Do turnieju można się zgłaszać wypełniając formularz online. Aplikacje muszą być napisane w języku angielskim lub francuskim. Przed ich przesłaniem warto zapoznać się z dodatkowymi wskazówkami dotyczącymi sposobu wypełniania formularza.
Termin na nadsyłanie zgłoszeń upływa 1 marca 2017 r. Ogłoszenie finalistów nastąpi najpóźniej 30 kwietnia. Wybór zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas finału turnieju, który odbędzie się 21 września w Rydze.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie Instytutu EBI.
Dodatkowe pytania można przesyłać na adres institute@eib.org.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podstawie institute.eib.org