Zakres tematyczny wsparcia eksperckiego obejmuje specjalistyczną wiedzę z różnorodnych dziedzin i obszarów m.in. edukacji i szkolnictwa, wielojęzyczności, młodzieży, sportu, historii XX w., tworzenia gier wideo, organizacji festiwali, dystrybucji kinowej, tłumaczeń literackich czy wsparcia projektów pilotażowych.
Kandydaci powinni spełniać następujące kryteria:
- posiadać co najmniej 4-letnie doświadczenie w danej dziedzinie;
- znać język angielski, francuski lub niemiecki w stopniu umożliwiającym im wykonywanie zadań (pierwszy język co najmniej na poziomie B2);
- posiadać umiejętność obsługi komputera i narzędzi oraz programów informatycznych.
Podstawowe zadania jakimi będą zajmować się eksperci to: ocena wniosków wpływających w ramach naborów, monitorowanie projektów, w tym sprawozdań projektowych oraz efektów i wyników projektów, a także odbywanie wizyt w miejscach ich realizacji. W zakres obowiązków wchodzi również przeprowadzanie szczegółowych badań i analiz związanych z konkretnymi obszarami działalności EACEA oraz tłumaczenie lub sporządzanie dokumentów w różnych językach. Wymagane będzie również udzielanie wsparcia Agencji w trakcie wydarzeń organizowanych z udziałem publiczności.
W zależności od wymagań zadania mogą być wykonywane w siedzibie EACEA w Brukseli lub w miejscu, w którym będzie organizowane wydarzenie, bądź w formie telepracy.
Kandydatury można zgłaszać w języku polskim, za pomocą formularza online na stronie internetowej Agencji. Wniosek można przesłać w dowolnym momencie. Lista ekspertów będzie ważna do 31 grudnia 2020.
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podstawie eacea.ec.europa.eu