W trakcie wizyty studyjnej uczestnicy poznają najlepsze praktyki stosowane w goszczących ich samorządach, będą mogli spotkać się z osobami wdrażającymi projekty w życie, wziąć udział w warsztatach, ale także podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami.
Spotkania odbywać się będą w: Aarhus, Antwerpii, Barcelonie, Birmingham, Bolonii, Dundee, Helsinkach-Espoo, w regionie łódzkim, Nantes, regionie Północnej Portugalii, regionie Nord-Pas-de-Calais, Regensburgu, Sofii, Wilnie i regionie Walonii.
W każdej wizycie studyjnej weźmie udział około 24 uczestników:
- dwóch przedstawicieli z 10 różnych miast/regionów;
- dwóch ekspertów i jeden przedstawiciel z konsorcjum projektu „Kultura dla miast i regionów”;
- gdy to będzie możliwe również przedstawiciel Komisji Europejskiej.
Priorytet przyznawany będzie tym delegacjom, w skład których wchodzić będą zarówno przedstawiciele szczebla politycznego jak i technicznego.
Jak aplikować?
Rejestracja odbywa się on-line. Przed przystąpieniem do rejestracji polecamy zapoznać się z pytaniami, które są zawarte w formularzu aplikacyjnym w celu usprawnienia zapisu w systemie internetowym. Termin zapisów mija 9 lipca 2015 roku.
Każde miasto/region może aplikować maksymalnie na trzy wizyty studyjne. Na każdą z nich należy wypełnić osobny wniosek. Obecny nabór obejmuje pięciu spośród piętnastu gospodarzy, tj.: Nantes (Francja), region Walonii (Belgia), Bolonię (Włochy), Dundee (Wielka Brytania) oraz region Nord-Pas-de-Calais (Francja). Zapisy na wizyty studyjne do pozostałych 10 miejsc rozpoczną się w listopadzie tego roku.
Finansowanie
Organizatorzy pokrywają koszty noclegów, podróży, jak również koszty utrzymania uczestników na miejscu.
Wszystkich zainteresowanych odbyciem wizyty studyjnej w ramach inicjatywy „Kultura dla regionów i miast” zachęcamy do jak najszybszej rejestracji.
Więcej szczegółowych informacji o projekcie znajdą Państwo tutaj.
Źródło: http://www.cultureforcitiesandregions.eu/
Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli