Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

imagine_cup.gifPolscy studenci zakwalifikowali się do tegorocznego finału największego konkursu skierowanego do studentów informatyki i kierunków technicznych na całym świecie – podał portal twojaeuropa.pl.  W kategorii „Internet Explorer 8”, polscy studenci informatyki z Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdeklasowali rywali z całego świata.

W najbardziej prestiżowej kategorii konkursu "Projektowanie oprogramowania" pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna z Tajlandii, ale do finału dostała się też drużyna studentów z Politechniki Łódzkiej. Natomiast 

Organizowany przez Microsoft konkurs w tym roku po raz pierwszy odbył się Polsce, a zgłosiło się do niego 325 tys. studentów z większości krajów świata. Do finału zakwalifikowało się jednak tylko 343 uczestników pochodzących z 69 krajów. go na podium w kategorii „Internet Explorer 8”.

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, a w gali finałowej konkursu - która odbyła się w Warszawie - uczestniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. "Dzięki waszej pasji, kreatywności i nieprzeciętnym zdolnościom, przekraczacie granice wyobraźni, stawiając czoło największym wyzwaniom współczesnego świata" - powiedział gratulując uczestnikom konkursu.

„Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. Turniej rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz pasję w zakresie nowoczesnych technologii. Celem inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności” – można przeczytać na stronie konkursu..

W tym roku Imagine Cup przebiegał pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.

Łódzki zespół w składzie: Magdalena Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński i Jacek Pintera, stworzył program interPeter, który tłumaczy język migowy na naturalny i odwrotnie. Umożliwia on osobom niesłyszącym komunikować się w czasie rzeczywistym z osobami słyszącymi.

 

Źródło: EurActiv