Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

Uniwersytet Aix-Marseille poszukuje partnerów do projektu w naborze HORIZON-EIC-2024-PATHFINDEROPEN-01, którzy w szczególności specjalizują się w badaniach cząsteczek organicznych lub w opracowywaniu chemikaliów fitosanitarnych/lekowych.

PROGRAM: Horyzont Europa

NABÓR:HORIZON-EIC-2024-PATHFINDEROPEN-01

O PROJEKCIE:

Francuski uniwersytet proponuje innowacyjne podejście do zwalczania grzybów w oparciu o zastosowanie stabilnych alkoksyamin, które są przekształcane w wysoce szkodliwe rodniki.

Projekt skupi się na 4 patologiach: dwóch patologiach układu oddechowego u ludzi i zwierząt, chorobie roślin oraz patologii związanej z mykotoksynami w nasionach kukurydzy. W przypadku zapalenia płuc u ludzi i infekcji zatokowo-nosowych u zwierząt (psów/kotów) wywołanych przez Aspergillus fumigatus, celem są dwie różne specyficzne aktywności enzymatyczne: odpowiednio chitynazy i glukozydazy z rodziny GH17.

RODZAJ POSZUKIWANYCH PARTNERÓW:

Uniwersytet Aix-Marseille poszukuje partnera z branży przemysłowej, który specjalizuje się w badaniu cząsteczek organicznych lub w opracowywaniu chemikaliów fitosanitarnych/lekowych w celu rozwoju projektu na rynku komercyjnym.

TYP PARTNERA: MŚP/Firmy

TERMIN WYRAŻENIA ZAINTERESOWANIA: 31 grudnia 2023 r.

KONTAKT: nicolas.gochgarian@univ-amu.fr (w kopii wiadomości prosimy o podanie brussels.office@wielkopolska.eu)