Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

 

Włoska marka Baroz poszukuje partnerów w branży tekstylnej do projektu w ramach programu Horyzont Europa. Celem projektu jest wprowadzenie na rynek ekologicznej marki odzieżowej, opartej o rozwiązania gospodarki cyrkularnej.

PROGRAM: Horyzont Europa

NABÓR: HORIZON-CL6-2024-CircBio-02-1-two-stage

NAZWA NABORU: Rozwiązania o obiegu zamkniętym dla łańcuchów wartości w branży tekstylnej poprzez innowacyjne sortowanie, recykling i projektowanie z myślą o recyklingu

TERMIN NABORU: do 22 lutego 2024 r.

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Celem projektu byłoby wprowadzenie ekskluzywnej marki na rynek odzieży codziennej, której oferta byłaby oparta o wysokiej jakości i ekologiczne tkaniny z zastosowaniem nowej metody barwienia. Rozwiązania podjęte w projekcie zostaną wdrożone w odniesieniu o model gospodarki cyrkularnej. W ramach projektu zostanie przeprowadzana kampania edukacyjna informująca na temat recyklingu i możliwościach ponownego wykorzystania odzieży.

INFORMACJE O PARTNERZE:

Baroz jest włoską marką streetwearową, która bazuje na projektach w stylu rockowym i glamour. W swojej ofercie t-shirtów marka łączy estetykę high-fashion z elementami streetwearu.

Po kryzysie wywołanym pandemią firma rozwija nową koncepcję marki, której podstawą jest tworzenie odzieży opartej o produkty w 100% ekologiczne (naturalne barwniki, tkaniny, nadruki), które dzięki recyklingowi mogą zostać ponownie wykorzystane.

POSZUKIWANI PARTNERZY:

- Producenci zrównoważonych tkanin z bawełny organicznej

- Producenci barwników

- Producenci tkanin (wysokiej jakości zrównoważonej bawełny)

- Międzynarodowy dystrybutor odzieży (sieci wielomarkowe)

- Agencje mediów komunikacyjnych do promowania wizerunku marki

- Organizacje pozarządowe

- Organizacje działające na rzecz ochrony środowiska

- Luksusowe firmy odzieżowe

- Inwestorzy zaangażowani w zrównoważoną modę

- Sprzedawcy odzieży przyjaznej środowisku

- Agencje przedstawicielskie i doradcy B2B online i offline

KONTAKT: Zainteresowanych partnerów prosimy o kontakt: brussels.office@wielkopolska.eu najpóźniej do 15 października 2023 r.