Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

 

mt_ignore

 

Trwa rejestracja na wydarzenia 20. edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (#EURegionsWeek). Jest to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone tematyce polityki regionalnej organizowane przez Komisję Europejską i Europejski Komitet Regionów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-13 października pod hasłem „Nowe wyzwania dla spójności w Europie” i będzie się koncentrować na czterech obszarach tematycznych: spójność terytorialna, transformacja ekologiczna, transformacja cyfrowa i wzmocnienie pozycji młodzieży.

Podobnie jak w poprzednich latach, częścią programu EWRC jest warsztat, którego współorganizatorem jest Biuro Wielkopolski w Brukseli.  Tym razem zostanie on poświęcony lokalnym i regionalnym działaniom na rzecz młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w trybie online 13 października w godz. 11.30-13.00 (kod: 13WS22264) w języku angielskim. Oprócz wielkopolskich doświadczeń, na warsztacie zaprezentujemy inicjatywy na rzecz młodych organizowane w siedmiu samorządach z Chorwacji, Czech, Rumunii, Słowacji, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny.

Wielkopolskę będzie reprezentować prof. Ida Musiałkowska, Kierownik Katedry Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ponadto, w roli mówców wystąpią przedstawiciele świata polityki, nauki oraz organizacji pozarządowych. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję zapoznać się z krótkimi materiałami wideo prezentującym regionalne przykłady aktywności na rzecz młodzieży. Debatę poprowadzi Giulia Paolini z Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury.

Uczestnictwo w spotkaniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast jest bezpłatne. Opis poszczególnych wydarzeń oraz rejestracje na nie znajdują się tutaj

Serdecznie zapraszamy na warsztat organizowany przez Biuro Wielkopolski w Brukseli, na który można rejestrować się tu do 30 września!

mt_ignore