Tytuł projektu i jego numer referencyjny: Technologie laserowe dla ekologicznej produkcji

(HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01-03)

Program finansowania: Horyzont Europa

Kim jest poszukujący podmiot?

Uniwersytet w Aalborgu (Jutlandia Północna, Dania) poszukuje możliwości przystąpienia do konsorcjum, w ramach którego będzie mógł podzielić się swoją opracowaną technologią. Uniwersytet posiada znaczące doświadczenie w obszarze wniosków projektowych i zarządzania projektami. Ponadto, może zapewnić sprzęt do prowadzenia badań laserowych.

Informacje o projekcie: Stosowanie najnowocześniejszych i sprawdzonych rozwiązań pozwala tworzyć z blachy przemysłowej komponenty oraz produkty, które mogą obniżyć koszty i zaoszczędzić zasoby przy wytwarzaniu zarówno prototypów, jak i produkcji małoseryjnej. Takie rozwiązanie może być uważane za konkurencyjne wobec druku w technologii 3D z metalu lub jako je uzupełniające. Dodatkowo, dowiedziono, iż przemysłowa, solidna oraz ekonomiczna technika kształtowania wiązki zwiększa jakość oraz zmniejsza zużycie energii w trakcie produkcji z zastosowaniem laserów. Wspiera to przemysłowe techniki obróbek blacharskich. Opracowane rozwiązania zostały przetestowane w najnowocześniejszym w pełni zautomatyzowanym laboratorium obróbki laserowej. Zauważalne są rozmaite zastosowania przemysłowe dla wspomnianej technologii m.in. w motoryzacji, budownictwie, przemyśle morskim i kosmicznym.

Budżet projektu: 5-7 mln euro

Podmiot zaangażowany: Uniwersytet w Aalborgu

Wkład Komisji Europejskiej: 100%

Poszukiwani partnerzy: małe i średnie przedsiębiorstwa, uniwersytety, ośrodki badawcze

W przypadku zainteresowania projektem, prosimy o kontakt przed 16 września z Martą Raptis na adres: marta.raptis@wielkopolska.eu