Ministerstwo Turystyki i Handlu z Andaluzji poszukuje partnerów do projektu turystycznego

Utworzono: poniedziałek, 08 czerwiec 2015 17:43
Biuro Wielkopolski w Brukseli

Ministerstwo Turystyki i Handlu z Andaluzji poszukuje partnerów do projektu w ramach naboru dotyczącego wspierania konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju w sektorze turystycznym oraz różnicowania oferty turystycznej UE (COS-TOUR 2015-3-04) w programie COSME.

Cel: Projekt ma na celu stworzenie europejskiej sieci szlaków turystycznych o nazwie Landscapes with flavour [Pejzaże ze smakiem]. W ostatnich latach turystyka kulinarna stała się niezwykle modna. Podróże połączone z unikalnym doświadczeniem, które umożliwiają spróbowanie, odkrycie i poznanie kulinarnego bogactwa regionu, są nieocenione. Ustalone trasy przewidywać będą nie tylko możliwość skosztowania potraw, ale także zwiedzanie okolicznych atrakcji związanych ze sztuką kulinarną. Turystów będzie się również zachęcać do udziału w targach i festiwalach.

Propozycja promowania kulinarnych szlaków w całej Europie wynika z sukcesu dotychczas utworzonych tras na terenie Hiszpanii.

Poszukiwani partnerzy: Podmioty aktywne w jednej z następujących dziedzin: sportu, wellness, dziedzictwa naturalnego, dziedzictwa kulturowego i dziedzictwa przemysłowego.

Konsorcjum projektowe musi składać się z minimum 5 partnerów z 4 różnych krajów, w tym:

Prosimy o szybkie zgłoszenia, ponieważ termin składania wniosków do Komisji Europejskiej mija 30/06/2015

Język roboczy projektu : język angielski

Kontakt:
Biuro Wielkopolski w Brukseli
Email: Joanna.kubiak@wielkopolska.eu lub malgorzata.sylla@wielkopolska.eu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli