Greckie miasto poszukuje partnerów do projektu dot. świadczeń socjalnych

Utworzono: poniedziałek, 01 czerwiec 2015 17:58
Biuro Wielkopolski w Brukseli

Miasto Fyli (region Attyka) poszukuje partnera do projektu Local Strategies for the Take-up of Social Rights [Lokalne rozwiązania problemu niekorzystania ze świadczeń społecznych] w ramach programu URBACT III.

Celem projektu jest stworzenie sieci miast, które współpracowałyby na rzecz promocji świadczeń społecznych wśród osób potrzebujących.

Znaczna liczba beneficjentów znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej nie dochodzi swoich praw społecznych. Istotne jest przeanalizowanie tego zjawiska na poziomie lokalnym i znalezienie rozwiązań w celu poprawy, a także przeciwdziałania rozwoju bieżącej sytuacji. Problem braku dostępu do świadczeń dotyczy wielu dziedzin, przede wszystkim takich jak zdrowie, żywność, mieszkanie, ale również zatrudnienia, edukacji, dostępu do transportu publicznego i energii. Ważne jest, aby spojrzeć na problem z perspektywy osób uprawnionych, ponieważ jedynie wówczas możliwe będzie ustalenie procedur pozwalających wprowadzić efektywne środki zaradcze. Projekt będzie koncentrować się na rewizji polityki stosowanej na poziomie lokalnym dotyczącej określonych społeczności, biorąc jednak pod uwagę ogół praw i usług, do których są one uprawnione.

Poszukiwani partnerzy: miasta

Język roboczy projektu : język angielski

Termin zgłoszeń: 06/06/2015

Termin składania wniosków do Komisji Europejskiej: 16/06/2015

Budżet: 600.000 – 750.000 EUR

Kontakt:
Biuro Wielkopolski w Brukseli
Email: Joanna.kubiak@wielkopolska.eu lub malgorzata.sylla@wielkopolska.eu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli