Aktualności

Inauguracja - zaproszenie

Utworzono: sobota, 24 listopad 2007 23:02

herb0113.jpgZ chwilą wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, Bruksela stała się dla nas, Polaków, jednym z najważniejszych miejsc na mapie. To tutaj zaznaczamy swoją obecność, szukając wspólnych rozwiązań z zagranicznymi partnerami w ramach politycznej, prawnej, gospodarczej i społecznej współpracy. To tu zabiegamy również o realizację naszych krajowych i regionalnych interesów. Dlatego niezwykle istotne staje się budowanie grup porozumienia, łączących osoby, które na co dzień żyją i działają w sercu Unii Europejskiej. Parlamentarzyści, pracownicy instytucji europejskich, przedstawiciele mediów, ludzie nauki, kultury i biznesu, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą mogą działać wspólnie, przynosząc wielkie korzyści swojemu regionowi.

Kierując się tymi przesłankami, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak postanowił zainicjować  powstanie Klubu Wielkopolan w Brukseli, którego zadaniem i szczytnym celem będzie działanie na rzecz wzrostu naszego regionu i jego znaczenia w Unii Europejskiej. Idea ta budzi nadzieje na prowadzenie przez Wielkopolskę w przyszłości aktywnych i  skonsolidowanych działań lobbingowych i promocyjnych na forum UE.

Inauguracja Klubu Wielkopolan  odbędzie się we wtorek, 27 listopada o godz. 18.00 w Ambasadzie RP w Brukseli, av. des Gaulois 29. Honorowym Współgospodarzem wieczoru będzie Pan Sławomir Czarlewski, Ambasador RP w Królestwie Belgii. Tematami pierwszego spotkania będą rozwój lotniska Ławica oraz możliwości podejmowania inicjatyw lobbingowych i promowania Wielkopolski w Brukseli.