Klub Wielkopolan w sercu Unii Europejskiej
We wtorkowy wieczór 27 listopada 2007 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wraz z Ambasadorem RP w Królestwie Belgii Sławomirem Czarlewskim uroczyście zainaugurowali otwarcie Klubu Wielkopolan w Brukseli. W spotkaniu, obok marszałka i ambasadora udział wzięli m.in. Jan Tombiński, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP przy Unii Europejskiej, Wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień, Marek Siwiec Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz europosłowie Filip Kaczmarek, Tadeusz Masiel, Tadeusz Zwiefka, przedsiębiorcy wielkopolscy prowadzący działalność w Belgii oraz liczna grupa młodych Wielkopolan pracujących w instytucjach unijnych. Po pierwszym, bardzo udanym spotkaniu, które odbyło się w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli, Klub Wielkopolan zyskał około 50 pierwszych, entuzjastycznie nastawionych członków!
Impresje z wieczoru inauguracyjnego
Stylowe wnętrza Ambasady, światło świec, dźwięki fortepianu, klubowa atmosfera... Gospodarze spotkania, od lewej: Ambasador RP w Królestwie Belgii Sławomir Czarlewski i Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
Powstaje Klub Wielkopolan w Brukseli!
Już w najbliższy wtorek, 27 listopada, w Ambasadzie RP w Brukseli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak zainauguruje uroczyście powstanie Klubu Wielkopolan. Honorowym Współgospodarzem tego wydarzenia będzie Sławomir Czarlewski, Ambasador RP w Królestwie Belgii. Swoją obecność zapowiedział również Jan Tombiński, Ambasador RP przy UE oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego.
Klub Wielkopolan w Brukseli służyć ma integracji środowiska wielkopolskiego w sercu Unii Europejskiej. Cykliczne spotkania, dyskusje i wymiana poglądów mają stać się kuźnią nowych pomysłów i idei, stanowiąc silne wsparcie dla działań regionu na forum Unii Europejskiej. Wiedza, doświadczenie i cenne kontakty zawodowe klubowiczów to wielki potencjał. Wielkopolska gospodarność nie pozwala go marnować. A zatem do dzieła Wielkopolanie!
Inauguracja - zaproszenie
Z chwilą wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, Bruksela stała się dla nas, Polaków, jednym z najważniejszych miejsc na mapie. To tutaj zaznaczamy swoją obecność, szukając wspólnych rozwiązań z zagranicznymi partnerami w ramach politycznej, prawnej, gospodarczej i społecznej współpracy. To tu zabiegamy również o realizację naszych krajowych i regionalnych interesów. Dlatego niezwykle istotne staje się budowanie grup porozumienia, łączących osoby, które na co dzień żyją i działają w sercu Unii Europejskiej. Parlamentarzyści, pracownicy instytucji europejskich, przedstawiciele mediów, ludzie nauki, kultury i biznesu, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą mogą działać wspólnie, przynosząc wielkie korzyści swojemu regionowi.