Przejdź do treści

Koncert Orkiestry Vivat! już w najbliższą niedzielę

12PIO8704Orkiestra Vivat! z Wielkopolski, jedna z najstarszych orkiestr dętych w Polsce, zaprasza na swój koncert w najbliższą niedzielę, 26 stycznia, ok. godz. 18:30 w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli (po mszy w j. polskim o godz. 17.30).

Repertuar Orkiestry tworzy muzyka marszowa, filmowa, tematy z musicali, standardy jazzowe, hity muzyki pop, muzyka klasyczna w kompozycjach takich znakomitości jak Scott Joplin, Antoni Dworak, Ludwig von Beethoven, John Williams czy Henry Mancini. Atutem Orkiestry – oprócz młodzieńczego entuzjazmu i atrakcyjnego repertuaru - są piękne stroje nawiązujące do historii Polski i tradycji szlacheckiej.

Orkiestra Vivat! uznawana jest za jedną z najlepszych w Polsce, zarówno w marszu jak i w show muzyczno-tanecznym. W grudniu 2019 roku, w Sali Ziemi w Poznaniu obchodzili Jubileusz Orkiestry Vivat! zatytułowany „Muzyka dla Europy”, pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. O poziomie muzycznym, jak i widowiskowym Orkiestry świadczą liczne koncerty o bardzo różnym charakterze, w kraju i za granicą – od międzynarodowych festiwali orkiestr dętych (np. Dania, Niemcy, Szwecja, Litwa, Włochy) poprzez koncerty i przemarsze miejskie (np. Francja, Rosja, Bułgaria).

Stowarzyszenie ArtVivat! działa na rzecz grupy 140 dzieci i młodzieży w Sierakowie w Wielkopolsce. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał stowarzyszeniu Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Ambasadora RP w Królestwie Belgii.