Przejdź do treści

Zaproszenie: Klub Wielkopolan z nowymi europosłami z Wielkopolski

Pierwsze naDrodzy Wielkopolanie oraz sympatycy Wielkopolski,

serdecznie zapraszam na wyjątkowe spotkanie Klubu Wielkopolan z udziałem premier Ewy Kopacz, prof. Zdzisława Krasnodębskiego, premiera Leszka Millera, minister Andżeliki Możdżanowskiej i dr Sylwii Spurek. Spotykamy się 16 października 2019 r. o godz. 18:00 w siedzibie Wielkopolski przy rue Montoyer 21 w Brukseli.

Tradycją stało się już, że na pierwszym spotkaniu po wyborach europejskich organizujemy dla Państwa debatę z udziałem nowo wybranych eurodeputowanych z Wielkopolski. Prelegenci opowiedzą o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zdobytych doświadczeniach oraz o sposobie, w jaki chcą przełożyć je na swoją działalność w Brukseli. Podzielą się swoimi planami na kolejne pięć lat i uchylą rąbka tajemnicy na temat pracy w komisjach i delegacjach parlamentarnych. Będzie to wyjątkowa okazja, abyście mogli Państwo osobiście poznać kluczowych polityków związanych z Wielkopolską, zadać im pytania i wymienić poglądy, na przykład, na temat kształtu Unii Europejskiej w najbliższej przyszłości czy roli Parlamentu Europejskiego w nowej kadencji.

Drugie naW trakcie spotkania odbędzie się wernisaż wystawy „Ponad granicami” malarstwa Wielkopolanina Bogdana Galewskiego. Artysta z Kaźmierza Wielkopolskiego tworzy w technice zbliżonej do impresjonizmu, z akcentami realizmu, obrazy nawiązujące do twórczości polskich i zagranicznych postimpresjonistów. Wystawa przedstawia obrazy zainspirowane rodzimą Wielkopolską oraz pobytami w trzech regionach Unii Europejskiej: hiszpańskiej Andaluzji, francuskiej Normandii i belgijskiej Brukseli. Wszystkich zainteresowanych Wielkopolan oraz sympatyków naszego regionu zapraszam na spotkanie, po którym podczas poczęstunku, będą mieli Państwo okazję do rozmowy z europosłami i autorem wystawy.

Prosimy o potwierdzenie swojego udziału do 15 października na adres: conference@wielkopolska.eu

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia,

Izabela Gorczyca
Dyrektor Biura Wielkopolski w Brukseli