Przejdź do treści

Zaproszenie na spotkanie Klubu Wielkopolan - 22 czerwca

130528 LV Hessen 96dpi 3 von 3Drodzy Wielkopolanie oraz sympatycy Wielkopolski,

serdecznie zapraszam na spotkanie Klubu Wielkopolan jakiego jeszcze nie było. Zorganizowaliśmy dla Was wyjątkowy pokaz filmów krótkometrażowych zaprezentowanych na międzynarodowym festiwalu Short Waves Festival, który jest co roku organizowany w Poznaniu. Filmy, które będziecie mieli okazję zobaczyć są świeże, różnorodne i bliskie życiu.

Gościem honorowym spotkania będzie Dyrektor Festiwalu i Prezes Fundacji Edukacji Kulturalnej Ad Arte z Poznania, Szymon Stemplewski. Powie on nam o krótkim metrażu w Polsce, jego promocji, coraz lepszej pozycji międzynarodowej, a także o Short Waves Festival oraz porozmawia o prezentowanych filmach.

 

Filmy, które zobaczycie przybliżają w pigułce zjawisko polskiego kina krótkometrażowego. „Debiut" Katarzyny Kijek - jednej z najciekawszych autorek filmów animowanych młodego pokolenia - w atrakcyjny wizualnie sposób obrazuje dylematy twórcze bohatera, który zmaga się z niełatwą materią scenariusza filmowego. „Polonez" Agnieszki Elbanowskiej - nagrodzony III nagrodą w Konkursie Polskim Short Waves Festiwal, w prosty, ale niebanalny sposób porusza bardzo aktualne zagadnienie związane z definiowaniem i kreowaniem postaw patriotycznych. „Strapiony mężczyzna" Macieja Buchwalda w zabawny sposób przedstawia historię mało fortunnych przygód miłosnych głównego bohatera. Każdy z filmów w krótkiej i zwartej formie dotyka bliskiej nie tylko artystom tematyki, zmagań z niemocą twórczą, definiowaniem swoich postaw w otoczeniu społecznym oraz budowania relacji w życiu prywatnym.

Po części oficjalnej, przy tradycyjnym polskim poczęstunku, będzie czas na rozmowy w kuluarach z Dyrektorem Festiwalu oraz wymianę wrażeń z pokazu.

Wszystkich zainteresowanych Wielkopolan, Waszych gości oraz sympatyków naszego regionu zapraszam na spotkanie:

22 czerwca, w czwartek 

godz. 18.00: otwarcie drzwi

godz. 18.30: rozpoczęcie pokazu

godz. 19.15: dyskusja 

na rue Montoyer 21, Bruksela. 

Swój udział w spotkaniu możecie Państwo potwierdzać  do 21 czerwca na adres: brussels.office@wielkopolska.eu

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia,

Izabela Gorczyca

Dyrektor Biura Wielkopolski w Brukseli