Przejdź do treści

Kryminalny Klub Wielkopolan - 15 marca 2016 r. o godz. 18.30

arcymistrz okl„Poznań, mroźny grudzień 1928 roku.
Poważni obywatele miasta otrzymują niepokojące anonimy.
Ktoś grozi śmiercią Aleksandrowi Alechinowi – szachowemu mistrzowi świata, który rozegra niebawem symultanę w hotelu Bazar.
Arcymistrza ma chronić młody aspirant policji Zbigniew Kaczmarek.
(…)


Sądzicie pewnie, że szachy to powolna i spokojna gra. Nic bardziej mylnego. W stwierdzeniu Arthura Conan Doyle'a: "Dziesięć morderstw nie mieści w sobie tyle zbrodni, ile jedna partia szachów" nie ma grama przesady.”

zapowiedź książki Piotra Bojarskiego „Arcymistrz”


Gościem najbliższego spotkania Klubu Wielkopolan w Brukseli będzie Piotr Bojarski – znany poznański dziennikarz i ceniony autor książek sensacyjnych, reportaży historycznych, a przede wszystkim kryminałów, od których trudno się oderwać! Wprowadzi nas w świat kryminalnych zagadek 20-lecia międzywojennego w Poznaniu opisany w cyklu powieści o komisarzu Zbigniewie Kaczmarku oraz okres stanu wojennego, którego dotyczy najnowsza książka autora – „Ściema”.

Wielkopolan oraz sympatyków Wielkopolski serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie, które odbędzie się 15 marca 2016 r. o godz. 18.30 w siedzibie Biura przy rue Montoyer 21. Wieczór będzie obfitował w wiele niespodzianek. Będziecie też mieli Państwo okazję rozwiązać zagadkę kryminalną, a zwycięzcy jako nagrody otrzymają wciągające książki Piotra Bojarskiego!

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 11 marca na adres: brussels.office@wielkopolska.eu

Do zobaczenia 15 marca!

Izabela Gorczyca
Dyrektor BIWW

Zdjęcie oraz cytat dzięki uprzejmości „Wydawnictwa Miejskiego Posnania”

posnana