Przejdź do treści

Klub Wielkopolan w Brukseli rozpoczął ósmy rok istnienia

zdjęcie 1Polska kultura w Belgii była tematem wczorajszego spotkania Klubu Wielkopolan. Gościem specjalnym była Natalia Mosor, dyrektor Instytutu Polskiego w Brukseli. W spotkaniu udział wzięło 60 Wielkopolan i sympatyków regionu, w tym przedstawiciele Wielkopolski w Parlamencie Europejskim, posłowie Agnieszka Kozłowska – Rajewicz i Adam Szejnfeld.

Podczas spotkania Natalia Mosor opowiedziała o pracy Instytutu oraz o tym, w jaki sposób samodzielnie i we współpracy z innymi partnerami, promuje on polską kulturę w Belgii. Przedstawiła również program na najbliższe miesiące, w którym nie zabrakło wielkopolskich akcentów. Już 7 marca Wielkopolanin Konrad Smoleński wspólnie z grupą LOTTO zagra improwizację muzyki noizowej (ang. noise - hałas) w Centrum Sztuki Współczesnej „Netwerk” w Aalst. Podczas występu artyści zaprezentują głos dzwonów przetworzony na pierwotne dźwięki. Tydzień później, 15 marca, w Brukseli będzie można wziąć udział w festiwalu filmów krótkometrażowych „Short Waves”. Ten festiwal mający swoje korzenie w Poznaniu, oprócz Brukseli odbędzie się jeszcze w ponad 90 miastach w Polsce, Europie i na świecie. W Poznaniu zostanie zorganizowany w dniach 22 - 29 marca 2015 r.

 

zdjęcie 2Dyrektor Instytutu Polskiego podkreśliła, że Poznań jest miastem bardzo dobrze rozwiniętym pod względem tańca współczesnego i fotografii, te dwie dziedziny chciałaby eksponować przy okazji wydarzeń organizowanych w kolejnych sezonach.

Więcej informacji na temat tych oraz innych wydarzeń organizowanych przez Instytut Polski w Brukseli, dostępnych jest na stronie Instytutu.

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli