Klub Wielkopolan w Brukseli gości nowych europosłów

Kategoria: Aktualności
Biuro Wielkopolski w Brukseli

P1010415Ponad 50 Wielkopolan powitało wczoraj wieczorem w przedstawicielstwie Wielkopolski w Brukseli  nowo wybranych posłów do Parlamentu Europejskiego p. Krystynę Łybacką (SLD / S&D) oraz p. Adama Szejnfelda (PO/EPL). Zgodnie z przyjętą tradycją, pierwsze po wyborach do Parlamentu Europejskiego spotkanie Klubu Wielkopolan w Brukseli poświęcone jest właśnie reprezentującym nasz region eurodeputowanym.

Podczas wczorajszego wieczoru, w sympatycznej atmosferze, „brukselscy” Wielkopolanie mogli osobiście poznać europosłów z Wielkopolski oraz zadać im pytania. Deputowani mówili o swoich pierwszych wrażeniach ze stolicy Europy oraz pracy w Parlamencie Europejskim. „Pierwsze kroki w Brukseli skierowałem właśnie do naszego regionalnego przedstawicielstwa” powiedział poseł Szejnfeld, natomiast poseł Łybacka podkreślała, że pomimo swojego wcześniejszego sceptycyzmu co do pracy w Parlamencie Europejskim, już po kilku tygodniach zaczęła łapać bakcyla. Posłowie zaprezentowali też swoje plany na kolejne pięć lat oraz odnieśli się do najważniejszych wydarzeń krajowych i unijnych. Pomimo istniejących różnic politycznych, byli bardzo zgodni w ocenie nominacji premiera Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Podkreślali jak ważny jest ten fakt dla Polski oraz to, że osobowość i charyzma polskiego premiera będą miały ogromne znaczenie dla wzmacniania roli i znaczenia tego najwyższego unijnego stanowiska.

 

Posłowie bardzo pozytywnie odnieśli się także do samej inicjatywy funkcjonowania Klubu Wielkopolan w Brukseli. Minister Łybacka powiedziała, że ogromnie cieszy ją możliwość spotykania się w Brukseli z Wielkopolanami pracującymi w unijnych instytucjach. Mamy nadzieję, że tak jak do tej pory, europosłowie aktywnie wspierać będą aktywność Klubu, który działa w stolicy UE już od siedmiu lat.

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli