Przejdź do treści

Zapraszamy Państwa na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Klubu Wielkopolan w Brukseli

taniec 2„Rewolucje kojarzą się z miastami, metropoliami, z centrum świat. Ich siła rażenia jest potężna. W tym projekcie wraz z artystami chcielibyśmy zająć się mikrorewolucjami, które podobnie jak mikrohistorie, nie są na językach wszystkich, nie rozpisują się o nich podręczniki i światowe media. A jednak są twórcze, szalone, wywrotowe. To będą etyczne rewolucje, które nie zjadają własnych dzieci, a prowokują do zaangażowania społecznego i życia pełnego pasji” – A. Siwiak, kurator „Wielkopolska: Rewolucje”

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Klubu Wielkopolan w Brukseli, które odbędzie się w najbliższą środę 18 września o godz. 19.00, w nowej siedzibie naszego przedstawicielstwa przy ulicy Montoyer 21, w pięknej sali klubowej z widokiem na Parlament Europejski.

Tematem spotkania będzie prezentacja drugiej już edycji projektu „Wielkopolska: Rewolucje” – inicjatywy, która ma na celu pokazanie fascynujących zjawisk kulturalnych Wielkopolski oraz danie możliwości mieszkańcom oddalonych od Poznania ośrodków spotkania się ze sztuką eksperymentalną i krytyczną.

Naszymi gośćmi będą: Agata Grenda, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Agata Siwiak, kurator projektu „Wielkopolska: Rewolucje” oraz Małgorzata Kempa, kierownik projektu.

Zgodnie z naszą klubową tradycją, spotkanie zakończy się polskim poczęstunkiem, które będzie miłą okazją do spotkania się z dobrymi znajomymi, interesujących rozmów i nawiązania nowych kontaktów.

Do zobaczenia w środę!

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 13 września na adres:brussels.office@wielkopolska.eu

 

Fot. Łukasz Błażejewski/Wielkopolska: Rewolucje