Klub Wielkopolan w Brukseli ma już 5 lat!

Kategoria: Aktualności
Biuro Wielkopolski w Brukseli
klub.jpg

Wczoraj w siedzibie wielkopolskiego przedstawicielstwa w Brukseli kilkudziesięciu Wielkopolan pracujących na co dzień w instytucjach unijnych świętowało piątą rocznicę istnienia swojego Klubu w stolicy Belgii. „W waszym Klubie czuję się jak w domu, mimo że nie pochodzę z Wielkopolski; życzę abyście dalej kontynuowali swoje działania na rzecz promocji Polski w Europie” powiedział Ambasador RP w Brukseli Artur Harazim, wznosząc toast za pomyślność i przyszłość Klubu.

Wieczór przebiegał w atmosferze radosnego świętowania, okraszony konkursami wiedzy o Wielkopolsce oraz gwary poznańskiej. „Pyry” i „Sznytki” walczyły dzielnie w dwóch drużynach, wykazując się dużą wiedzą na temat swojego regionu i jego tradycji, dopingowane i silnie wspierane przez posłów do Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy spotkania wspominali również minione pięć lat przy wspaniałym, okolicznościowym torcie.

Klub Wielkopolan w Brukseli, założony z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka powstał w 2007 roku, przy wsparciu ambasadorów RP w Brukseli i przy UE. Jego spotkania, odbywające się raz na kwartał poświęcone są aktualnym wydarzeniom oraz tematom istotnym z punktu widzenia rozwoju regionu m.in.: polskiej prezydencji, wyborom do Parlamentu Europejskiego, staraniom Poznania o tytuł  Europejskiej Stolicy Kultury, promocji regionu, wielkopolskiemu designowi, flamandzkiej edycji festiwalu teatralnego Malta i wielu innym. W ciągu ostatnich lat brukselscy Wielkopolanie podjęli wspólnie wiele inicjatyw, uczestnicząc i wspierając takie imprezy jak pierwsza Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brukseli pod patronatem Wielkopolski, koncert Jana A.P.Kaczmarka z okazji 5-lecia obecności Wielkopolski w Brukseli, Dni Świętego Marcina czy wystawa poświęcona Enigmie. „Najlepszym dowodem na to, że Klub Wielkopolan w Brukseli to cenna inicjatywa jest fakt, że inne regiony poszły naszym śladem zakładając swoje kluby w sercu Unii Europejskiej” – powiedział europoseł Filip Kaczmarek. W spotkaniu Klubu wziął udział Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Pamiątkowe zdjęcie Klubu Wielkopolan w Brukseli ukaże się niebawem w Monitorze Wielkopolskim, dodatku do Gazety Wyborczej(12.10) i Głosu Wielkopolskiego(11.10).

Galeria

Strona Klubu Wielkopolan


   Autor: BIWW, 4.10.2012

   Zdjęcia: Łukasz Kobus