Przejdź do treści

Klub Wielkopolan wita nowego Ambasadora

1.jpgGościem honorowym wczorajszego spotkania Klubu Wielkopolan w Brukseli był nowy ambasador RP w Królestwie Belgii  JE Artur Harazim. Klubowicze mieli okazję powitać ambasadora w zaledwie cztery tygodnie po otrzymaniu przez niego tej zaszczytnej misji, jeszcze przed oficjalnym przyjęciem przez belgijskiego króla Alberta II.

Po powitaniu licznie przybyłych gości, pośród których znaleźli się m.in. wielkopolscy posłowie do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek i Andrzej Grzyb oraz Hanna Jahns, członek gabinetu Komisarza UE ds. polityki regionalnej, dyrektor Biura Wielkopolski w Brukseli Monika Kapturska  przedstawiła krótko życiorys ambasadora Harazima. 

Samemu ambasadorowi nie trzeba natomiast przedstawiać kraju w którym będzie pełnił swą misję. Belgię poznał bowiem znakomicie studiując w Kolegium Europejskim w Brugii oraz pracując kilka lat w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Artur Harazim jest prawnikiem, a polem jego działalności była do tej pory głównie polityka europejska. Oprócz Brukseli, w swojej karierze zajmował również ważne stanowiska urzędnicze w Warszawie i Waszyngtonie, jednak niedawno rozpoczęta misja ambasadorska jest pierwszą w jego prawie 20-letniej karierze dyplomatycznej.

2.jpgW trakcie spotkania ambasador przedstawił założenia swojego programu pracy, które obejmują zarówno zagadnienia polityczne, jak i gospodarcze, w tym zwiększenie aktywności polskich przedsiębiorstw na rynku belgijskim i dążenie do osiągnięcia równowagi w wymianie gospodarczej pomiędzy Polską a Belgią. Jednymi z priorytetów misji ambasadora będzie też polepszenie wizerunku Polski i Polaków i wsparcie konsularne dla naszych rodaków mieszkających w Belgii.

Nowemu ambasadorowi życzymy samych sukcesów i liczymy na znakomitą współpracę!

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Biuro Wielkopolski w Brukseli