Aktualności

Maltańsko-mundialowe spotkanie Klubu Wielkopolan w Brukseli

Utworzono: czwartek, 01 lipiec 2010 15:26

klub_29.061.jpgWe wtorek, 29 czerwca po raz kolejny w siedzibie przedstawicielstwa naszego regionu w Brukseli odbyło się spotkanie Klubu Wielkopolan.

Podczas spotkania, które zgromadziło ponad 40 Wielkopolan oraz sympatyków Wielkopolski m. in. eurodeputowaną Sidonię Jędrzejewską oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Lecha Dymarskiego, Dyrektor Monika Kapturska zaprezentowała nowo powstałą stronę Klubu na portalu społecznościowym FACEBOOK. Klub ma już na portalu spore grono znajomych, m. in. wielkopolskich europosłów: Sidonię Jędrzejewską oraz Andrzeja Grzyba. Stwarza on bardzo dobrą okazję, aby jeszcze bardziej zintegrować środowisko Wielkopolan w Brukseli. Podczas spotkania goście zostali zaproszeni do korzystania ze strony oraz do umieszczania na niej najnowszych, interesujących informacji dotyczących Wielkopolski. Ponieważ spotkanie zbiegło się w czasie ze świętem patronów Miasta Poznania Piotra i Pawła, solenizanci odebrali życzenia wszelkiej pomyślności od zgromadzonych gości.

Aby przybliżyć zebranym osobom atmosferę, która właśnie zapanowała w Poznaniu, podczas spotkania wyświetlane były filmy z tegorocznego festiwalu Malta oraz w skrócie została zaprezentowanklub_29.062.jpga została jego jubileuszowa edycja, która w całości jest poświęcona tematyce flamandzkiej. W tym roku Malta obchodzi swoje 20-te urodziny, dlatego ta edycja jest wyjątkowa. Organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły i po raz pierwszy podczas festiwalu pojawił się temat wiodący czyli tzw. idiom: „Flamandowie”.  Tego lata w Poznaniu można podziwiać  m.in. Jana Lauwersa, reżysera teatralnego działającego na styku teatru, tańca i performansu, Luka Percevala, głównego reżysera w Thalia Theater w Hamburgu, Sibi Larbi Cherkaoui, okrzykniętego w 2008 „choreografem roku” przez europejski magazyn „Ballet – tanz”, Jana Fabre – reżysera teatralnego i operowego oraz Alaina Platel – twórcę szczególnie zainteresowanego problematyką społeczną.


Spotkanie zakończyło się spontanicznie, wspólnym oglądaniem na dużym ekranie transmisji meczu jednej ósmej finałów mistrzostw świata w RPA: Hiszpania – Portugalia, co wywołało wśród Klubowiczów (i nie tylko jej męskiej części) duży entuzjazm. Dlatego już teraz możemy obiecać, iż jeśli poznański Lech zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej – za co trzymamy kciuki -  podczas jednego z powakacyjnych spotkań Klubu będziemy mogli połączyć siły i razem pokibicować poznańskiej drużynie.
 

Autor: BIWW